magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Spisovatelia Modrovich a Šulej vo VKJB
@ Kultúra -> Literatúra      May 28 2018 - 12:36 GMT

Obľúbení spisovatelia Mária Modrovich a Peter Šulej budú hosťami vo Verejnej knižnici Jána Bocatia (VKJB) vo štvrtok 31. mája 2018 o 17:00 hod. v centrálnej požičovni na Hviezdoslavovej ul. 5. Beseda sa uskutoční v rámci cyklu stretnutí so známymi slovenskými spisovateľmi a ich hosťami, ktorý má názov 1+1. O literárnej tvorbe, vydavateľskej činnosti a iných zaujímavých témach budú záujemcovia debatovať s prozaičkou a publicistkou Máriou Modrovich. Autorkina ostatná vydaná kniha Flešbek sa dostala medzi desiatku najlepších kníh literárnej ceny Anasoft Litera 2018. Tandem vytvorí s básnikom, prozaikom a vydavateľom Petrom Šulejom. Hudobným hosťom večera bude hudobná skupina Soren.

Mária Modrovich (1977) pochádza z Bratislavy, kde absolvovala Filozofickú fakultu Univerzity Komenského v kombinácii marketingová komunikácia - neslovanská filológia. Píše po slovensky aj po anglicky, žila v Austrálii a v USA. Na slovenskej literárnej scéne sa po prvýkrát objavila v súťaži Poviedka 2010, v ktorej získala prémiu. V roku 2011 debutovala zbierkou poviedok Lu & Mira. Odvtedy jej vyšli ďalšie knihy Tichý režim (2013) a Flešbek (2017). Jej prozaické a publicistické texty vyšli v periodikách na Slovensku, v USA a vo Veľkej Británii.

Peter Šulej (1967) pochádza z Banskej Bystrice. Študoval na Baníckej fakulte Technickej univerzity v Košiciach. Doteraz mu vyšli básnické zbierky: prvá trilógia – Porno (1994), Kult (1996), Pop (1998), a tzv. modrá trilógia – Návrat veľkého romantika (2001), Archetypálne leto (2003) a Koniec modrého obdobia (2008). Je spoluautorom projektu Generator x: Hmlovina (1999), Generator x_2: Nové kódexy (2013) a autorom dvoch zbierok sci-fi poviedok: Misia (1995) a Elektronik café (2001). V roku 2003 mu v katovickom vydavateľstve vyšiel výber z poézie pod názvom Wierzse. Je spoluautorom štyroch predstavení súčasného tanca: Love in bilingual motion, Anjel 2, Všetko čo mám rada a objekty výskumu. V roku 2009 mu vyšiel román História a v roku 2015 jeho pokračovanie Spolu. Je aj autorom niekoľkých rozhlasových hier. Jeho poézia a próza boli preložené do viacerých európskych jazykov a odzneli na mnohých medzinárodných fórach. Ostatný výber z jeho poézie knižne vyšiel v chorvátskom preklade pod názvom Povratak velikog romantičara (2013). Je šéfredaktorom časopisu o súčasnej kultúre a umení Vlna.

Projekt 1+1  z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zdroj: RO SSN
  
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk