magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Krok ku prázdninám
@ Aktuálne -> Doprava      Jun 27 2018 - 17:14 GMT

Oddelenie komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach v spolupráci s okresnými preventistami, oddelením služobnej kynológie odboru poriadkovej polície KR PZ KE a krajským dopravným inšpektorátom KR PZ KE, ale i v spolupráci so Slovenským červeným krížom pobočka Trebišov, Športovým klubom polície a Mestskou políciou, dnes (27.6.) pripravilo preventívne podujatie pod názvom „Krok ku prázdninám“ pri príležitosti blížiaceho sa ukončenia školského roka, zamerané pre žiakov materských a základných škôl.

V rámci dnešného podujatia sa pre deti pod dohľadom dopravnej polície podarilo zrealizovať bezpečné bicyklovanie podľa pravidiel cestnej premávky, hoci to miestami vyzeralo, že počasie nie je tomuto nápadu veľmi naklonené. Celkovo sa podujatia zúčastnilo okolo 150 detí z rôznych materských a základných košických škôl.

Deti boli aktívne, disciplinované a s nadšením sledovali aj vystúpenie psovodov, ktorí si pre nich pripravili ukážky cvikov so psami, ale i to, ako pes dokáže vyhľadať ukrytú výbušninu či drogy. Deti mali k dispozícii aj špeciálne okuliare, ktoré im navodili stav opitosti, a s nimi si vyskúšali chôdzu medzi prekážkami. Jazdou na kolobežkách zasa precvičili svoje zručnosti v jazde okolo prekážok. Hravou, ale náučnou formou preventistky, ale i ostatní príslušníci Policajného zboru, deti upozornili, aké nebezpečenstvá na nich číhajú počas prázdnin doma či na cestách, vysvetlili im dôležitosť ochranných prvkov používaných pri bicyklovaní či jazde na kolobežke, zdôraznili prechádzanie cez cestu na zelenú farbu na svetelnom signalizačnom zariadení, priblížili, čo všetko môžu svojou nepozornosťou a neuvážením správaním spôsobiť.

Deťom po ukončení akcie policajti rozdali sladkosti, prázdninové kalendáriky a časopis „Mladý záchranár“, zástupcovia Slovenského červeného kríža deťom venovali reflexné pásiky a diplomy.

Veríme, že blížiace sa prázdniny prinesú deťom radosť, zábavu a pokojné prázdninové dni plné zábavy a hier.
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk