magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košický Herkules vytvoril ďalší svetový rekord
@ Aktuálne -> Rôzne      Oct 03 2018 - 13:05 GMT

Košický herkules Juraj Barbarič sa v dňoch 22. - 23. septembra 2018 pokúšal o vytvorenie ďalšieho Guinnessovho rekordu, a to ťahaním automobilu na čo najväčšiu vzdialenosť za 24 hodín. Po namáhavej dvadsaťštvorkesa napokon Barbaričovi podarilo vytvoriť ďalší svetový a zároveň slovenský rekord. Vo svojích 60. rokoch tak “zavesil kariéru ťahania“ na klinec.

Po odštartovaní akcie o 18:00 hod. sa Juraj Barbarič pustil do ťahania 1,5 tony vážiaceho automobilu za potlesku návštevníkov, fanúšikov, organizačného tímu a prítomnosti médií. Prvé hodiny boli pre Juraja skôr rutinou, keďže sa na tento projekt pripravoval viac ako dva roky. Veľké množstvo jeho energie sa striedalo s mávaním, pozdravmi pre fanúšikov, pózovaním do objektívov a neustálym úsmevom na tvári aktéra. Každú hodinu sa k Jurajovi Barbaričovi pridala ako psychická podpora, športová alebo kultúrna ikona s početným sprievodom detí, násťročných alebo dospelých. Vyjadrili tak spolupatričnosť nielen Jurajovi Barbaričovi, ale aj muskulárnym dystrofikom, s ktorými Juraj Barbarič spolupracuje už viac ako 15 rokov.

Na mieste akcie si organizátori pripravili viacero atrakcií. Obľúbenou sa okamžite stalo ťahanie rovnakého automobilu, s akým sa vykonával pokus o rekord. Ktokoľvek si mohol vyskúšať koľko síl treba vynaložiť na ťahanie takéhoto auta. V mediálnej zóne bola pripravená fotostena pre športové ikony, ale aj pre verejnosť. Akcia prebiehala za neustáleho potlesku divákov, burácania moderátorov, ale aj hudobných vsuviek, v podaní známych DJ-ov spevákov a kultúrnych ikon.

S pribúdajúcimi kilometrami Jurajovi Barbaričovi odchádzali sily, ale aj napriek tomu to nevzdal a do cieľa prišiel po 24 hodinách, za obrovského potlesku ľudí a s hudobným doprovodom od slovenského Fredyho Mercuryho - Petra Pačuta. Na tabuli svietilo 106-te kolo a za sebou mal prejdených neuveriteľných 33,932 kilometrov, čo bolo približne 59 tisíc krokov. Jurajovi Barbaričovi sa tak podarilo vytvoriť ďalší nielen slovenský, ale aj svetový rekord.

Počas celého pokusu o Guinnessov rekord bol Juraj pod prísnym dohľadom nielen oficiálnych svedkov a komisárov, ale aj kamier, ktoré zabezpečila Východoslovenská televízia. Tieto svedectvá a záznamy budú odoslané do Londýna na preskúmanie a potvrdenie rekordu.

Po skončení akcie sa vyzbierané a darované peniaze od partnerov projektu združili a odovzdali riaditeľovi muskulárnych dystrofikov so sídlom v Bratislave. O emotívny záver sa postaral Juraj Barbarič, kedy svoj „opasok“ zavesil na klinec, a tým ukončil svoju 25. ročnú kariéru ťahania s počtom 6 svetových a 11 slovenských rekordov.

Tím 24 HOURS BARBARIČ

Zdroj: RO SSN

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk