magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Verejná knižnica prináša mikulášsky balíček
@ Kultúra -> Literatúra      Dec 06 2018 - 09:40 GMT

V mikulášskom balíčku, ktorý vo štvrtok 6. decembra 2018 prináša Verejná knižnica Jána Bocatia (VKJB) v Košiciach, je hneď niekoľko prekvapení. Prvým je 50-percentná zľava zo zápisného vo všetkých pracoviskách knižnice. Za symbolický poplatok 1,5 eura si môžete celý rok z knižnice požičiavať skvelé knihy, navštevovať podujatia a využívať ponúkané služby. Mikulášsku zľavu na zvýhodnené členstvo možno využiť v centrálnej požičovni VKJB na Hviezdoslavovej 5, regionálnom a hudobnom oddelení na Hlavnej 48, či v pobočkách knižnice Jána Bocatia v mestských častiach Košíc na Terase, Nad Jazerom, na Furči, sídlisku KVP, v Barci a Šaci.

Druhým darčekom z balíčka sú elektronické knihy zdarma „na tri kliknutia“. Tento darček knižnica „zabalila“ vďaka spolupráci s Městskou knihovnou v Praze, ktorá e-knihy vydáva. V ponuke je viac ako tisíc e-kníh, ktoré si záujemcovia môžu stiahnuť v niekoľkých formátoch cez online katalóg Verejnej knižnice Jána Bocatia. Dostanete sa k ním cez web stránku knižnice www.vkjb.sk, prekliknutím do online katalógu a odklikom na položku „odkazy“ v hornom ponukovom riadku. Výberom položky „elektronické knihy – Městská knihovna v Praze“ sa dostanete do virtuálnej knižnice a môžete si vyberať. Stiahnutie elektronických kníh vo vybranom formáte umožní pohodlné čítanie v čítačkách, smartfónoch, notepadoch, či počítačoch. V ponuke je poézia, próza, dráma aj odborná literatúra. V češtine si možno prečítať diela známych českých autorov i svetových klasikov.

Verejná knižnica Jána Bocatia pridáva do mikulášskeho „darčekobrania“ diela členov Fotoklubu NOVA, ktorí sú autormi fotografií v novom nástennom kalendári Kvety Košíc 2019. Nádherné kvetinové aranžmány sú zachytené v zákutiach historických Košíc. Kalendár vydali Priatelia knižnice Jána Bocatia o.z. Zadovážiť si ho môžete v centrálnej požičovni VKJB na Hviezdoslavovej 5 a vo všetkých pobočkách knižnice.  

Zdroj: RO SSN

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk