magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Účinné chudnutie s hudbou
@ Aktuálne -> Rôzne      Mar 29 2019 - 13:39 GMT

Nový vzdelávací cyklus zameraný na muzikoterapiu otvára Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach (VKJB). Muzikoterapia je liečebná metóda, ktorá pomocou hudby ovplyvňuje náš psychický i fyzický stav. Prvé z tematických stretnutí má názov Zhadzuj kilá s hudbou. Bude v stredu 3. apríla 2019 od 16:00 hod. v hudobnom salóniku na Hlavnej 48. Odborníčky budú hovoriť o vplyve hudby na chuť do jedla, čo úzko súvisí s chudnutím, ale aj nárastom apetítu. Okrem teórie je pre účastníkov pripravená aj zážitková časť muzikoterapie s hudobnými nástrojmi. Materiál potrebný k workshopu, vrátane jednoduchých hudobných nástrojov, bude k dispozícii. Záujemcovia sa môžu na vzdelávací cyklus prihlásiť cez kontakt uvedený na web stránke Verejnej knižnice Jána Bocatia.

Garantkou stretnutí je PhDr. Monika Piliarová, špecializovaná sociálna poradkyňa, klinická psychologička, psychoterapeutka a arteterapeutka, zakladateľka a riaditeľka Denného centra duševného zdravia na Poliklinike nad Jazerom v Košiciach. Lektorkou cyklu bude Bc. Erika Rosiarová, asistentka sociálnej práce a muzikoterapeutka.  

VKJB postupne ponúkne muzikoterapeutické, pohybové a arteterapeutické techniky s využitím hudobných aj nehudobných médií. Aktivity budú skupinové, zamerané na relax, oddych, sebapoznanie a tvorivosť. „Počas  stretnutí sa dozvieme o účinkoch hudby na stres, ako naštartovať svoju myseľ s muzikou, či o tom, ako hudba ovplyvňuje kvalitný spánok,“ pozýva na muzikoterapiu v knižnici riaditeľka VKJB Soňa Jakešová.  

Aj  nasledujúce muzikoterapeutické stretnutia na témy Hudbou proti stresu  (17. apríl 2019), Naštartuj svoju myseľ s muzikou  (15.máj 2019) a Dobrá hudba na dobrý spánok  (29.máj 2019) budú od 16:00 v hudobnom salóniku Verejnej knižnice Jána Bocatia na Hlavnej ulici 48.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk