magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Návšteva veľvyslancov v Košiciach
@ Aktuálne -> Politika      Apr 24 2019 - 12:25 GMT

V dňoch 29. a 30. apríla 2019 navštívia Košice a región východného Slovenska veľvyslanec Spolkovej republiky Nemecko na Slovensku J.E. Joachim Bleicker a veľvyslanec Francúzskej republiky na Slovensku  J.E. Christophe Léonzi. Počas návštevy budú veľvyslancov sprevádzať hononorárny konzul Spolkovej republiky Nemecko v Košiciach Juraj Banský a hononorárny konzul Franzúzskej republiky v Košiciach David Mortreux.

V pondelok 29. apríla 2019 najprv o 11:00 hod. navštívia Evanjelické gymnázium J. A.  Komenského na Škultétyho ulici v Košiciach pri príležitosti 25.  výročia jeho založenia. Veľvyslanci sa zúčastnia na slávnostnom otvorení výstavy o Karpatských Nemcoch, na sadení stromu vo dvore školy a stretnú sa so žiakmi školy. Po spoločnom obede si prehliadnu mesto Košice.

V utorok 30. apríla 2019 o 9:00 hod. budú veľvyslanci oficiálne prijatí primátorom mesta Košice v priestoroch Historickej radnice na Hlavnej ulici. Následne sa presunú do Kechneca (okres Košice – okolie), kde ich o 12:00 hod. v priestoroch Obecného úradu prijme starosta obce Jozef Konkoly.  V rámci návštevy sa oboznámia s aktuálnym stavom obce a priemyselného parku a ich rozvojovými plánmi. Po spoločnom obede si veľvyslanci v sprievode starostu prezrú obec Kechnec a areál priemyselného parku.

Večer o 18:00 hod. veľvyslanec Spolkovej republiky Nemecko na Slovensku J.E. Joachim Bleicker slávnostne otvorí v Galérii Rovás na Alžbetinej ulici 42 v Košiciach výstavu „Sloboda a identita“ pri príležitosti 30. výročia pádu železnej opony.

Súčasťou programu veľvyslancov budú stretnutia s realizátormi rómskych projektov v našom regióne. 

Zdroj: RO SSN

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk