magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Pripomienka výročia na UPJŠ
@ Aktuálne -> Školstvo      Apr 24 2019 - 13:01 GMT

15. výročie vstupu Slovenska do Európskej únie si pripomenie aj Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. 1. mája 2019 si Slovenská republika pripomenie 15. výročie vstupu Slovenska do Európskej únie. Pri tejto príležitosti zorganizuje Katedra politológie Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach podujatie pod názvom „15 rokov v EÚ“. V rámci diskusie prijali pozvanie premiér SR v rokoch 1998-2006, prezident Inštitútu pre politiku a reformy a Centra pre európske štúdiá Wilfrieda Martensa v Bruseli Mikuláš Dzurinda a hlavný vyjednávač vstupu SR do EÚ, prvý slovenský eurokomisár a v súčasnosti osobitný vyslanec Európskej únie pre podporu slobody náboženstva alebo viery vo svete Ján Figeľ. Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 25. apríla 2019 o 10:00 hod. v Historickej aule Rektorátu UPJŠ v Košiciach na Šrobárovej 2. 

"Vstup do EÚ patrí medzi najvýznamnejšie momenty modernej histórie Slovenska. Okrúhle výročie vstupu si pripomenie aj Katedra politológie FF UPJŠ podujatím, na ktorom budú mať študenti možnosť diskutovať s osobnosťami, ktoré zohrali v integračnom procese kľúčovú úlohu,“ uviedol jeden z organizátorov Mgr. Tomáš Dvorský z Katedry politológie FF UPJŠ v Košiciach.

Okrem pripomenutia tohto významného míľnika v histórii Slovenskej republiky je cieľom podujatia aj zvýšenie povedomia o Európskej únii a jej inštitúciách pred blížiacimi sa eurovoľbami. Pred piatimi rokmi sa totiž Slovensko zaradilo na chvost rebríčka štátov Európskej únie v rámci účasti vo voľbách do Európskeho parlamentu. V roku 2014 sa eurovolieb v SR zúčastnilo len 13,05% oprávnených voličov.

Veríme, že toto podujatie zvýši záujem mladých ľudí nie len o májové voľby do Európskeho parlamentu, ale aj o európsku politiku vo všeobecnosti,“ dodal Mgr. Tomáš Dvorský z Katedry politológie FF UPJŠ v Košiciach.

Zdroj:RO SSN

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk