magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Odborníci z oblasti práva diskutujú na konferencii Právnickej fakulty
@ Aktuálne -> Rôzne      May 17 2019 - 17:30 GMT

Pri príležitosti 15. výročia vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie zorganizoval Ústav medzinárodného práva a európskeho práva Právnickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach medzinárodnú vedeckú konferenciu. V rámci nej diskutujú odborníci z oblasti práva počas týchto dní 16. a 17. mája 2019 na tému „15 rokov v Európskej únii: aktuálne otázky a súčasné výzvy“. Podujatie sa koná pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku v priestoroch Rektorátu UPJŠ v Košiciach.

Konferencia je určená hlavne pre odbornú verejnosť venujúcu sa problematike európskej integrácie prostredníctvom práva, ale aktuálnosť niektorých príspevkov by mohla zaujať aj širokú verejnosť,“ uviedla riaditeľka Ústavu medzinárodného práva a európskeho práva Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach doc. JUDr. Martina Jánošíková, Ph.D.

Cieľom konferencie je nadviazať na predchádzajúce konferencie organizované pri príležitosti 5. a 10. výročia vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie. Účastníci podujatia sa zameriavajú na uplynulých 15 rokov pôsobenia Slovenskej republiky ako aj iných štátov EÚ, ktoré sa v rámci doteraz najrozsiahlejšieho rozšírenia členskej základne Európskej únie v roku 2004 stali jej členom. Zároveň sa jednotlivé príspevky venujú aktuálnej situácii v rámci EÚ a súčasným výzvam nielen pre EÚ ako celok, ale i jednotlivé štáty.

Medzi prednášateľmi sú už etablovaní odborníci zo slovenských a českých univerzít z oblasti práva Európskej únie, ústavného práva a medzinárodného práva. Profesor Klučka a ja sme pôsobili aj na Súdnom dvore EÚ - profesor Klučka ako prvý slovenský sudca po našom pristúpení a ja ako právny poradca v kabinete generálneho advokáta. Priestor však dostanú aj začínajúci kolegovia z uvedených oblastí práva,“ dodala riaditeľka Ústavu medzinárodného práva a európskeho práva Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach doc. JUDr. Martina Jánošíková, Ph.D.

 

 

Mgr. Linda Babušík Adamčíková, tlačová referentka a hovorkyňa UPJŠ

Zdroj: RO SSN
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk