magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

VEDECKÁ KAVIAREŇ
@ Aktuálne -> Rôzne      May 28 2019 - 17:21 GMT

Utorok 28. mája 2019 o 18:00 hod., kinosála Tabačky, Košice – Vedecká kaviareň na tému Mozog versus počítač. Náš mozog je úžasný "stroj", je to najzložitejšia známa forma hmoty. Podrobnejšie to vysvetlí RNDr. Ján Gálik, CSc., z Neurobiologického ústavu Biomedicínskeho centra SAV v Košiciach vo svojej prednáške.

-Mozog je často prirovnávaný k počítaču, a nervové bunky k jeho súčiastkam, tranzistorom. Je to ale určite oveľa zložitejšie. Už každá nervová bunka je vlastne samostatným počítačom. A mozog je úžasným superpočítačovým centrom, aké zatiaľ v technickom svete nemá obdobu. Komunikuje pomocou elektrických impulzov, čo dáva možnosť vytvorenia prepojenia (interfejsu) medzi informáciami tvorenými v mozgu na jednej a počítačom na strane druhej. To má význam pre zdokonaľovanie ľudských schopností (kyborgovia), ale napr. v oblasti protetiky pri návrhu a konštrukcii inteligentných protéz.
 

Zdroj: RO SSN

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk