magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Medzinárodná informatická konferencia
@ Aktuálne -> Rôzne      Jul 16 2019 - 10:24 GMT

 

V poradí 21. medzinárodná konferencia o popisnej zložitosti formálnych systémov (DCFS 2019, International Conference on Descriptional Complexity of Formal Systems) sa bude konať 17. – 19. júla 2019 v Aule Alberta Einsteina v konferenčnom centre TeleDom na Timonovej ulici 27 v Košiciach. Organizujú ju Matematický ústav SAV v spolupráci s Medzinárodnou federáciou pre spracovanie informácií (IFIP) a Slovenskou spoločnosťou pre umelú inteligenciu (SAIS). DCFS je významná medzinárodná vedecká konferencia pre odborníkov a študentov, ktorá sa koná každý rok v rôznych krajinách sveta. Cieľom konferencie je poskytnúť priestor na prezentáciu najnovších výsledkov týkajúcich sa všetkých aspektov zložitosti výpočtových modelov. Medzi témy tohtoročnej konferencie patria okrem iného využitie formálnych systémov pri testovaní softvéru a hardvéru, biologicky inšpirované výpočty, modelovanie prirodzeného jazyka, úspornosť využitia zdrojov v systémoch.
DCFS vzniklo v roku 2002 spojením dvoch menších medzinárodných workshopov. Predošlé ročníky sa konali v Kanade, Taliansku, Rumunsku, Fínsku, Portugalsku, Nemecku, USA, Maďarsku. 
Na konferencii sa zúčastní 40 odborníkov a študentov z 13 krajín vrátane Japonska a Kanady, ktorí budú prezentovať svoje vedecké príspevky. Programovému výboru sa podarilo zostaviť zaujímavý program, súčasťou ktorého budú aj štyri pozvané prednášky od hostí zo zahraničných univerzít vo Viedni (Rakúsko), Miláne (Taliansko), Turku (Fínsko) a Famaguste (Severný Cyprus). Program konferencie a podrobnejšie informácie sú na webstránke http://im.saske.sk/dcfs2019/
Čo je to popisná zložitosť formálnych systémov?
Na riešenie problémov v informatike môžeme použiť rôzne výpočtové zariadenia. Formálne systémy presne popisujú modely takýchto výpočtových zariadení. V závislosti od použitého formálneho systému potrebujeme pre riešenie informatických problémov rôzne množstvo zdrojov (čas, pamäť, veľkosť popisu a pod.). Množstvo týchto zdrojov vyjadruje popisná zložitosť formálneho systému.

zdroj RO SSN

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk