magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Muž, ktorý „znepríjemňoval život“ obyvateľom Pereša a vyhrážal sa i v Malej Ide
@ Aktuálne -> Rôzne      Jul 22 2019 - 11:46 GMT

Košickí policajti 19.7. preverovali informáciu, že v košickej mestskej časti Pereš mala podozrivá osoba vysypať na prístupovú komunikáciu odpad a tým cez ňu znemožniť prechod ostatným občanom. V oznámení bolo navyše uvedené, že podozrivá osoba mala strieľať po policajnej hliadke.

V súvislosti so získanými informáciami sa okamžite rozbehlo rozsiahle preverovanie. To, že sa na vozovke nachádzal odpad, bolo potvrdené, a časť tohto oznámenia policajti zadokumentovali ako podozrenie zo spáchania priestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

Hliadkami Obvodného oddelenia Policajného zboru Veľká Ida v spolupráci s košickými „PMJ-čkármi“ bola pozemku jednej z perešských ulíc nájdená podozrivá 37-ročná osoba, vedľa ktorej sa na múriku navyše nachádzalo položené puzdro s mačetou. Policajti po tejto osobe pátrali, pretože v dopoludňajších hodinách sa táto osoba mala v katastri obce Malá Ida (okr. Košice okolie) vyhrážať 3 mužom, ktorí boli v jednom z miestnych športových klubov, ublížením na zdraví, a na opasku mala mať zavesené spomenuté puzdro s mačetou. Osoba svoje vyhrážky niekoľkokrát zopakovala a z miesta činu následne odišla na osobnom motorovom vozidle. U tam prítomných osôb tak vzbudila dôvodné podozrenie, že svoje vyhrážky uskutoční. 

Policajti preto mužovi na mieste obmedzili osobnú slobodu a po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnili do cely policajného zaistenia. Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Veľká Ida začal trestné stíhanie a 37-ročného Košičana Petra obvinil z prečinu nebezpečného vyhrážania, a zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

V súvislosti s časťou oznámenia o údajnej streľbe košickí kriminalisti začali s prehliadkou pozemkov a iných priestorov, počas ktorej boli nájdené 2 pušky. Vykonaným preverovaním sa streľba na policajnú hliadku nepotvrdila, avšak nájdené zbrane boli zaistené a zaslané na kriminalisticko-expertízne skúmanie. 

Vyšetrovanie prípadu preto aj naďalej pokračuje a policajti budú počas vykonávania potrebných úkonov skúmať, či a akú súvislosť má obvinený muž s udalosťou, ku ktorej došlo v košickej mestskej časti Pereš. Nie je preto vylúčené, že po zhromaždení a vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov dôjde aj k zmene trestnej sadzby. Bližšie informácie preto v tomto štádiu vyšetrovania nebudeme poskytovať, aby nedošlo k jeho zmareniu alebo sťaženiu.

     


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk