magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Informatici sa budú v Košiciach venovať aj kybernetickej bezpečnosti
@ Aktuálne -> Rôzne      Jul 22 2019 - 12:22 GMT

Biologicky inšpirované výpočty, spracovanie prirodzeného jazyka, kvantové výpočty, návrh kompilátorov, počítačové siete a kybernetická bezpečnosť sú témy 24. medzinárodnej konferencie o implementácii a aplikácii automatov (CIAA 2019, Conference on Implementation and Application of Automata), ktorá dnes začala v Košiciach. Potrvá do 25. júla 2019 a koná sa v Aule Alberta Einsteina konferenčného centra TeleDom na Timonovej ulici 27. Na konferencii sa zúčastní 40 odborníkov a študentov zo 17 krajín sveta vrátane Japonska, Taiwanu, Indie, Izraela a Kanady.

Programový výbor konferencie pripravil zaujímavý program, súčasťou ktorého budú aj štyri pozvané prednášky od hostí zo zahraničných univerzít v Dohe (Katar), Petrohrade (Rusko), Brémach a Mníchove (Nemecko). Súčasťou programu bude aj prezentácia aplikácie na porovnávanie algoritmov pre vyhľadávanie slov v texte. 

CIAA je významná medzinárodná vedecká konferencia pre odborníkov a študentov, ktorá sa koná každý rok v rôznych krajinách sveta. Cieľom konferencie je poskytnúť priestor na prezentáciu najnovších výsledkov týkajúcich sa všetkých aspektov implementácie a aplikácie výpočtových modelov. Organizuje ju Matematický ústav SAV v spolupráci so Slovenskou spoločnosťou pre umelú inteligenciu (SAIS).

Prvý ročník tejto konferencie sa konal v roku 1996 v Kanade. Ïalšie ročníky sa konali vo Francúzsku, Južnej Kórei, Nemecku, Portugalsku, Austrálii, USA, Česku, na Taiwane a v Južnej Afrike. 

Program konferencie a podrobnejšie informácie sú na webstránke http://im.saske.sk/ciaa2019/

Zdroj RO SSN


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk