magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Digitálni nomádi Púchovská a Farkaš vo VKJB
@ Kultúra -> Literatúra      Oct 21 2019 - 12:07 GMT

Súčasné technológie umožňujú mnohým ľuďom spájať záľubu v cestovaní s plnením pracovných povinností. Digitálne nomádstvo je trend, ktorý oslovuje najmä mladšiu generáciu. Ako sa im žije? Je tento vysnívaný model práce naozaj ideálny? O svoje skúsenosti a množstvo zážitkov sa vo Verejnej knižnici Jána Bocatia podelia Silvia Púchovská, autorka knihy Svet je moja kancelária a Stanislav Farkaš. Beseda, ktorá je súčasťou cyklu 1+1, bude vo štvrtok 24. októbra 2019 o 17:00 hod. v centrálnej požičovni VKJB na Hviezdoslavovej 5. Hudobne bude večerom sprevádzať skupina Soren.

Silvia Púchovská je autorka knihy Svet je moja kancelária, v ktorej opísala svoje skúsenosti zo života digitálnej nomádky. Silvia žije roky v zahraničí, kam sa najprv vybrala za jazykovými a pracovnými skúsenosťami. Počas ciest objavila možnosť práce online, teda práce na diaľku a založila marketingové štúdio. Dnes riadi svoje podnikanie z rôznych miest, najčastejšie pracuje  z Bali, kde ju očarilo najmä more.  

Stanislav Farkaš je mladý cestovateľ, ktorý robí najmä to, čo mu prináša radosť a poznanie.   Navštívil viac ako 30 krajín, v piatich žil dlhodobo. Venuje sa marketingu, ktorý študoval na Slovensku a v zahraničí. Po úspešnom ukončení štúdia, ho nezlákal korporátny život, radšej využil možnosť Working Holiday Víz v Japonsku. V Ázii strávil viac ako rok, aktuálne  pracuje ako marketingový freelancer. Stanislav svoje skúsenosti zdieľa prostredníctvom osobnej značky FASTraveller a FASTORIES. 

Projekt 1+1  z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zdroj:RO SSN
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk