magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

O patronke mesta
@ Kultúra -> Podujatia      Nov 18 2019 - 18:18 GMT

V nedeľu 17. novembra 2019 – v deň 788. výročia úmrtia svätej Alžbety Uhorskej Durínskej († 17. 11. 1231 v Marburgu) – bola táto svätica slávnostné vyhlásená za patrónku mesta Košice.

Katedra histórie Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a študenti učiteľstva dejepisu pri tejto príležitosti pripravili interaktívnu výstavu Svätá Alžbeta Uhorská: Sila dobrých skutkov, ktorá sa uskutoční v utorok 19. novembra 2019 o 18.30 hod. v Dominikánskom kultúrnom centre (Veritas, Dominikánske nám. č. 8, Košice).

"Človek dokáže ovplyvniť dejiny natoľko, že jeho meno nesú majestátne katedrály a mestá ho vyhlasujú za svojho patróna. K akému odkazu sa týmto gestom obyvatelia mesta hlásia a ako patrón mesta pôsobí v životoch ľudí, ktorí v ňom žijú? Ak ste ešte nikdy nezažili sprítomňovanie minulosti, srdečne Vás pozývame prežiť tento výnimočný proces spolu s nami," priateľsky vyzýva na účasť na podujatí jeho spoluorganizátorka PaedDr. Alžbeta Œnie¿ko, PhD., z Katedry histórie Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach.

PhDr. Marián GLADIŠ, PhD.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk