magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Kraj In memoriam ocenil osobnosti Novembra ´89
@ Aktuálne -> Politika      Nov 19 2019 - 09:35 GMT

Predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka ocenil Čestnými oceneniami In memoriam tri osobnosti Novembra ´89. Mária Komárová, Slavomír Stračár a Peter Rašev sa počas Nežnej revolúcie významne zaslúžili o dianie na východnom Slovensku. Ceny za nich prebrali pozostalí príbuzní v nedeľu na spomienkovom podujatí 30 rokov slobody - Pocta novembru 1989, nad ktorým prevzal záštitu Košický samosprávny kraj a finančne ho podporil. „Košičania a obyvatelia ďalších miest na východe v Novembri ´89 zaplnili námestia medzi prvými a štrngali za slobodu. Hoci už pani Komárová a páni Stračár a Rašev nie sú medzi nami, mali sme potrebu takto symbolicky oceniť ich občiansku odvahu, verejné angažovanie sa v mne hodnôt a princípov Nežnej revolúcie,“ uviedol župan Trnka.

Spomienková slávnosť 30 rokov slobody - Pocta novembru 1989 sa uskutočnila pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie vo Veľkej sále Historickej radnice. Nasledovalo verejné zhromaždenie pod balkónom Štátnej vedeckej knižnice na Hlavnej ulici v Košiciach, kde naostalgickú atmosféru navodilo premietanie autentických záberov z Novembra ´89 na Dolnej bráne pred Štátnou vedeckou knižnicou.

Zdroj:RO SSN
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk