magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Jubilejná Vedecká kaviareň
@ Aktuálne -> Rôzne      Nov 27 2019 - 07:55 GMT

V stredu 27. novembra 2019 o 18:00 hod. v kinosále Tabačky, Gorkého 2, Košice bude jubilejná Vedecká kaviareň, ktorá zavŕši10 rokov existencie košických vedeckých kaviarní. Zaujímavá bude aj témou. Výnimočný vedec Dr. Ing. František Simančík, PhD. z Ústavu materiálov a mechaniky strojov SAV v Bratislave sa bude zaoberať klimatickými zmenami, no nie z pohľadu klimatológa, ani aktivistu, ale z exaktného pohľadu inžiniera a energetika. V prednáške pod názvom- Musí náš lokálny komfort spôsobovať globálny problém?- sa bude venovať paradoxu spočívajúcom v našej úpornej snahe po rastúcom komforte, ktorá však s vysokou pravdepodobnosťou vyústi do extrémnych environmentálnych problémov.

Z hľadiska udržateľnosti posúdi rôzne koncepty zabezpečovania ľudstva potrebnou energiou - od fosílnych palív, cez technický metanol, solárnu elektrinu, „zelený amoniak“ alebo technický vodík.  Na praktických príkladoch znázorní niektoré zaujímavé technické riešenia uskladňovania slnečnej energie vyvíjané na Slovensku, ktoré môžu prispieť k znižovaniu našej závislosti na fosílnych palivách. 

Zdroj: RO SSN

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606