magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Mikulášska zbierka študentov FF UPJŠ pre psí útulok
@ Aktuálne -> Školstvo      Dec 02 2019 - 13:02 GMT

Študentská rada Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach aj tento rok organizuje dobročinnú zbierku pre psíky z košického útulku Únie vzájomnej pomoci ľudí a psov.

Adventné obdobie nie je len časom vianočných trhov a večierkov, ale aj obdobím charity a pomáhania. Podobne ako v roku 2017, aj tentoraz sme sa rozhodli usporiadať Mikulášsku zbierku pre chlpáčikov z útulku,“ uviedla predsedníčka Študentskej rady FF UPJŠ v Košiciach Bc. Simona Daňková. Dodala, že opustené psíky sa potešia akejkoľvek maličkosti.

Dobrý pocit z nezištnej pomoci bude mať určite každý darca – očakávame, že sa zapoja nielen študenti a vyučujúci, ale aj široká verejnosť. Do zbierky je možné prispieť finančne aj materiálne,“ spresňuje S. Daňková s tým, že darcovia môžu doniesť granuly, psie konzervy, ryžu, cestoviny, ovsené vločky, hračky pre psy, obojky, vôdzky, pelechy, koberčeky, deky, handry, ale aj zdravotnícky či dezinfekčný materiál.

Organizátori budú čakať na darcov v pondelok 2. decembra 2019 v čase od 9.00 do 14.00 hod. v areáli Filozofickej fakulty UPJŠ na Moyzesovej 9 v Košiciach, v budove Sokrates pred jedálňou.

Nuž a aký by to bol Mikuláš bez sladkostí? Pre všetkých darcov bude pripravené sladké prekvapenie,“ sľubujú organizátori zo Študentskej rady Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach a vopred ďakujú za všetky dary."

 

PhDr. Marián Gladiš, PhD.

Filozofická fakulta UPJŠ v Košiciach


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk