magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Botanickej záhrade výstava bonsajov
@ Aktuálne -> Rôzne      Sep 18 2020 - 09:18 GMT

Botanická záhrada Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v spolupráci s Bonsai centrom Košice a Bonsai klubom Košice pozýva záujemcov na trojdňovú výstavu bonsajov pod názvom Cassovia Bonsai. Výstava bude sprístupnená od 18. septembra a potrvá do 20. septembra 2020, v čase od 9.00 hod. do 17.00 hod. na Mánesovej 23 v Košiciach.

„Tohtoročná, v poradí už desiata, výstava bonsajov pripravená v Botanickej záhrade UPJŠ, mala prebehnúť na prelome apríla a mája a mala byť medzinárodnou výstavou. Žiaľ, situácia okolo šírenia koronavírusu nám nedovolila túto výstavu v danom termíne a rozsahu usporiadať, preto sme ju preložili na september a usporiadame ju síce v menšom rozsahu, ale s prihliadnutím na všetky potrebné platné opatrenia,“ informuje a na výstavu pozýva riaditeľ Botanickej záhrady UPJŠ Košiciach prof. RNDr. Pavol Mártonfi, PhD.

Na výstave návštevníci uvidia viac okolo 60 drevín pochádzajúcich nielen z našich lesov, ale pôvodom z celého sveta, vystavené budú aj originálne zbierkové stromy vypestované a tvarované priamo v Japonsku. 

Súčasťou výstavy bude poradenská činnosť a predaj izbových aj vonkajších bonsajov a príslušenstva, ktoré je potrebné k pestovaniu a ošetrovaniu bonsajov.

RO SSN

Mgr. Tomáš Zavatčan, PhD.

Tlačový referent a hovorca UPJŠ v Košiciach

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk