magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

ŠD DO 4. OKTÓBRA PREVENTÍVNE RUŠÍ PREDSTAVENIA
@ Kultúra -> Divadlo      Sep 28 2020 - 12:41 GMT

Štátne divadlo Košice z preventívnych dôvodov ruší dnešnú a zajtrajšiu premiéru činohernej inscenácie Borodáč alebo Tri sestry v Historickej budove ŠDKE a všetky predstavenia, ktoré malo odohrať v najbližších desiatich dňoch, to znamená do nedele 4. októbra 2020.

V divadle bola zaznamenaná nákaza koronavírusom Covid-19. Nákaza bola do divadla importovaná cez rodinné kontakty.V súvislosti so vzniknutou situáciou Štátne divadlo Košice úzko spolupracuje s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva a situáciu konzultuje aj so zriaďovateľom, Ministerstvom kultúry SR. Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva poskytne súčinnosť pri dohľadaní kontaktov infikovaných z radov zamestnancov ŠDKE. O situácii boli informovaní aj všetci zamestnanci divadla. Krízový štáb ŠDKE zároveň rozhodol, že z preventívnych dôvodov všetci zamestnanci, u ktorých nie je nevyhnutná prítomnosť na pracovisku budú pracovať formou home office, respektíve umelci budú na domácom štúdiu a podstúpia tak nevyhnutnú dobrovoľnú domácu izoláciu.

O spôsobe náhrady za zrušené predstavenia sa rozhodne v najbližších dňoch.

Krízový štáb ŠDKE vedený generálnym riaditeľom Ondrejom Šothom sa situáciou okolo koronavírusovej pandémie zaoberá už niekoľko týždňov. V súvislosti s druhou vlnou pandémie sa v predchádzajúcich dňoch na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva v Košiciach uskutočnilo pracovné stretnutie krízového štábu s regionálnou hygieničkou MUDr. Zuzanou Dietzovou, PhD. Krízový štáb ŠDKE predstavil Preventívny plán bezpečnosti, ktorý vzniká pod gesciou MUDr. Dietzovej a je rozpracovaný v ôsmich bodoch – predaj vstupeniek, plán sedenia, potlesk, prestávka, hygiena, garderóba, správne nosenie rúšok a rozostupy. Okrem manuálneho merania teplôt a dezinfekcie rúk pri vstupoch do všetkých budov, divadlo na zvýšenie ochrany divákov a zamestnancov pred nákazou koronavírusom Covid – 19 do svojich priestorov zabezpečí aj najmodernejšie merače teploty s LED panelmi. Zároveň začali rokovania so súkromnými spoločnosťami o možnosti testovania zamestnancov. 

Svjatoslav Dohovič, web editor a PR


Zdroj: RO SSN

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk