magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Svetový deň bezpečného internetu
@ Aktuálne -> Rôzne      Feb 09 2021 - 11:46 GMT

Od roku 2004 si každoročne druhý utorok v druhom týždni v mesiaci február pripomíname „Svetový deň bezpečného internetu“, ktorý tento rok pripadá na 9. február 2021.      

Problematika bezpečného „pohybu“ na internete je vysoko aktuálna zvlášť v dnešnej dobe, kedy mnohí zostali za zatvorenými dverami svojich domovov vzhľadom na pretrvávajúcu mimoriadnu situáciu na území Slovenskej republiky v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 a ich jediný kontakt s okolitým svetom je práve internet. Každý, bez ohľadu na vek, by mal byť opatrný, aby sa vyvaroval rizík súvisiacich s používaním internetu a pritom mohol v čo najväčšom rozsahu využívať mnohé z užitočných výhod, ktoré internet ponúka.

V súvislosti so „Svetovým dňom bezpečného internetu“ Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach v priebehu celého týždňa od 8. 2. 2021 do 14. 2. 2021 priebežne zverejňuje na oficiálnej stránke Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach pod názvom „Polícia SR – Košický kraj“ (www.facebook.com/KRPZKE) príspevky zamerané na prevenciu bezpečného používania moderných informačných a komunikačných technológií najmä deťmi a mládežou. 

Cieľom preventívnych príspevkov je zvýšenie informovanosti a právneho vedomia, najmä mladých ľudí, na úseku bezpečného používania internetu s dôrazom na riziká spojené s používaním internetu.

Polícia opakovane eviduje prípady, kedy sa užívatelia sociálnych sietí svojim nezodpovedným a vlažným prístupom v anonymnom priestore virtuálneho sveta dostali do problémov. Je potrebné si uvedomiť, že internet a celý svet speje k úplnej prehľadnosti o nás, našej rodine, práci, škole, záujmoch, ktoré kedykoľvek boli zverejnené na internete. Pri uverejňovaní rôznych fotografií, videí a informácií by sme mali byť obozretnejší, nakoľko digitálne stopy, naše poznámky  a prejavy sa veľmi ťažko odstraňujú z internetu.

Preto aj takouto online formou chce Polícia poukázať na nebezpečenstvo zdieľania osobných informácií na sociálnych sieťach a rôznych webových stránkach, pričom ich užívatelia nikdy nevedia, ku komu sa presne ich súkromné údaje a informácie môžu dostať a následne môžu byť zneužité, varovať najmä mladých ľudí, ale aj ostatných používateľov internetu pred nástrahami virtuálneho sveta.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk