magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Zdravie pri práci témou online konferencie Právnickej fakulty UPJŠ
@ Aktuálne -> Školstvo      Apr 13 2021 - 12:53 GMT
Katedra pracovného práva a práva sociálneho zabezpečenia Právnickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach organizuje dňa 16.04.2021 online vedeckú konferenciu „Zdravie pri práci v spektre teórie a praxe“. 
Okrem otázok súvisiacich s ochranou duševného i fyzického zdravia zamestnancov a posudzovania ich zdravotnej spôsobilosti na prácu, budú prednášky zúčastnených zamerané aj na aktuálne témy súvisiace s pandémiou COVID19 ako napríklad podmienky výkonu práce z domácnosti či posúdenie zdravotnej spôsobilosti zamestnanca na základe výsledku testu na toto ochorenie. 
„Ochrana zdravia zamestnancov si zaslúži našu stálu pozornosť, no zvlášť to platí v čase sociálnej izolácie a prevládajúceho pocitu neistoty. Právni akademici i praktici predostrú aktuálne problémy s akcentom na právnu ochranu najmä duševného zdravia zamestnancov. Realizácia konferencie a prednášok je výsledkom trojročnej činnosti riešiteľského kolektívu v rámci riešenia grantovej úlohy APVV-16-002 Duševné zdravie na pracovisku a posudzovanie zdravotnej spôsobilosti zamestnanca. Tešíme sa na živú odbornú diskusiu.“ uviedol doc. JUDr. Marcel Dolobáč, PhD., vedúci Katedry pracovného práva a práva sociálneho zabezpečenia Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach. 
Mgr. Tomáš Zavatčan, PhD.
Tlačový referent a hovorca UPJŠ v Košiciach
 
Zdroj: RO SSN
  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk