magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

„VSTUPENKY V PREDAJI, PRÍÏTE! TEŠÍME SA NA VÁS!.“
@ Kultúra -> Divadlo      May 11 2021 - 17:55 GMT
Tak sme sa dočkali! Premiéra novej činohernej inscenácie Netrpezlivosť srdca bude v piatok 14. mája o 19:00 na Malej scéne ŠDKE prvým predstavením, ktoré po piatich mesiacoch opäť otvorí brány Štátneho divadla Košice pre divákov. Ešte pred ňou zmesou krásnych melódií na znovuotvorenie divadla naladí Košičanov o 17:00 pred historickou budovou koncert salónneho orchestra ŠDKE „Cassovia“.
V predaji sú už vstupenky na ďalšie májové predstavenia z repertoáru divadla na Malej scéne ŠDKE, čoskoro k nim pribudnú aj predstavenia v Historickej budove ŠDKE. Začiatok predstavení bol kvôli stále platnému zákazu vychádzania posunutý na 18:00.
Umelci sa už na svojich divákov veľmi tešia a odkazujú im, aby neváhali a zabezpečili si svoje miestio v hľadisku. Počet miest ponúknutých do predaja, ako aj vstup do divadla sa budú riadiť platnými protipandemickými opatreniami vyplývajúcimi z aktuálneho COVID automatu. 
Prichádzajúcim divákom bude špeciálnymi skenermi kontrolovaná telesná teplota a budú upozornení na potrebu nasadenia respirátora a dezinfekcie rúk. Zároveň sa budú musieť preukázať platným negatívnym testom na ochorenie COVID-19 - najviac 24-hodinovým antigénovým alebo 72-hodinovým PCR testom. Test nepotrebuje ten, kto prekonal ochorenie COVID-19 a má potvrdenie o prekonaní nie staršie ako 180 dní, má po druhej dávke vakcín od spoločností Pfizer a Moderna a od očkovania prešlo 14 dni, má po prvej dávke vakcín od spoločností AstraZeneca a Johnson a od očkovania prešli štyri týždne a má po prvej dávke očkovania a prešlo už 14 dní, ak bol zavakcinovaný v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19. Na základe platných opatrení bude divadlo pred každým predstavením od divákov žiadať poskytnutie kontaktných údajov, e-mailovej adresy a telefónneho čísla, ktoré v súlade s platnou legislatívou o ochrane osobných údajov divadlo využije len v prípade nutnosti dohľadania kontaktov v intervale do 14 dní od podujatia. V záujme ochrany zdravia prosíme divákov o pochopenie a dodržiavanie platných opatrení a pokynov uvádzacej služby. 
Vstupenky na predstavenia sú v predaji v dennej pokladni ŠDKE a aj online na portáli navstevnik.sk.
Svjatoslav Dohovič, web editor a PR
 
 
PROGRAM ŠDKE V MÁJI 2021:
14. mája 2021 – 18:00, Malá scéna ŠDKE – S. Zweig: NETRPEZLIVOS SRDCA - činohra 
17. mája 2021 – 18:00, Malá scéna ŠDKE - S. Zweig: NETRPEZLIVOS SRDCA - činohra 
19. mája 2021 – 18:00, Malá scéna ŠDKE – O. Šoth: MILADA HORÁKOVÁ – balet 
21. mája 2021 – 18:00, Malá scéna ŠDKE – M. Gavran: VŠETKO O MUŽOCH – činohra 
25. mája 2021 – 18:00, Malá scéna ŠDKE – E. Murphy: MOJE BABY – činohra 
27. mája 2021 – 18:00, Malá scéna ŠDKE – S. Zweig: NETRPEZLIVOS SRDCA - činohra 
 
Svjatoslav Dohovič
 
Zdroj>RO SSN
  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk