magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Hold slávnemu maliarovi
@ Kultúra -> Výtvarné umenie      Jun 16 2021 - 08:39 GMT
Či kandidát na zápis do Guinessovej knihy rekordov? 220 SLNEČNÍC Oskára Gajdoša vo Výmenníku na Štítovej ulici 
Slnečnice ho od detstva fascinovali. Svojou štruktúrou a žiarivosťou farieb  dodávajú energiu prírode či akémukoľvek interiéru. Nežnejšie pohlavie nepochybne  potvrdí, že darovaná slnečnica – živá či namaľovaná, je najlepšou cestou k získaniu si  náklonnosti.
O tom sa neraz presvedčil i autor výstavy – výtvarník a dlhoročný učiteľ Oskár  Gajdoš. Z počiatočného experimentovania a skúšania rôznych výtvarných techník sa  stala vášeň. Jej výsledkom je jedinečná výstava, ktorá by ohúrila samotného Van Gogha.  Slnečnice nezvečnil autor výstavy len na plátne, ale vďaka jeho predstavivosti,  improvizačnej schopnosti a najrôznejším výtvarným technikám sa zhmotňujú aj z dreva,  papiera a prírodných materiálov. Výstava je teda nielen vrcholným estetickým  zážitkom ale aj úžasnou učebnou pomôckou – poskytuje námety a inšpiráciu  učiteľom, amatérskym nadšencom umenia či profesionálnym výtvarníkom.  
Zaslúži si 220 slnečníc zápis do Guinessovej knihy rekordov? Aké má Oskár  Gajdoš tvorivé plány do budúcnosti? Ktorý materiál ešte nevyskúšal? 
Na všetky tieto i ďalšie otázky vám výtvarník a učiteľ Oskár Gajdoš rád  odpovie na vernisáži výstavy 220 SLNEČNÍC vo Výmenníku na Štítovej dňa 21.  júna 2021 o 17. hodine.
 
Zdroj: RO SSN
  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk