magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Spustenie predaja pamätnej 0 eurovej bankovky
@ Kultúra -> Výstavy      Jul 06 2021 - 16:09 GMT
K výstave s názvom Klimkovičovci – Príbehy troch generácií vydáva Východoslovenská galéria svoj  prvý 0 Euro Souvenir, na ktorom je vyobrazené dielo od Františka Klimkoviča s názvom Štúdia  hlavy dievčaťa, ktoré je datované do roku 1845-1850.
Klimkovičovci 
Rodina Klimkovičovcov pôsobila a pozdvihla umeleckú a pedagogickú tradíciu v regióne Košíc.  Bratia Vojtech a František sa okrem aktívnej maliarskej tvorby venovali aj rozvoju múzejníctva. Z  muzeálneho spolku, ktorý založili, sa vyvinulo Hornouhorské múzeum, v ktorom sa podieľali na  budovaní zbierkových fondov múzea napr. numizmatického či archeologického. Založenie múzea  predstavovalo položenie základov dvoch významných inštitúcií, Východoslovenskej galérie a  Východoslovenského múzea. V roku 1872 tiež založili prvú súkromnú umeleckú školu v Košiciach,  ktorú navštevovali napríklad aj umelci ako Július Bencúr, Leopold Štefan Horowitz či ¼udovít  Čordák. 
Podrobnosti predaja 
Počas víkendu 10. a 11. 7. 2021 sa predaj 0 eurovej pamätnej bankovky Východoslovenskej galérie  uskutočňuje v historickej sále Východoslovenskej galérie na Hlavnej 27. Cena bankovky je 3,- € za  kus, pričom platba je možná len v hotovosti a zakúpenie bankoviek je podmienené zakúpením  vstupenky na výstavu Klimkovičovci - Príbehy troch generácií (alebo vstupenky na všetky výstavy),  ktorá môže byť využitá do 30. 1. 2022. 
Predaj začína od čísla 101. 
101 - 1000: predaj po 3 ks bez možnosti výberu  
1001 - 4000: predaj po 5 ks bez možnosti výberu  
4001 - 5000 s prítlačou Anniversary: predaj po 2 ks bez možnosti výberu  
Bankovky s číslami 1940 – 2021 (ročníkové): 1 ks s možnosťou výberu 
Opatrenia 
V priestoroch galérie je potrebné dodržiavať všetky hygienické a bezpečnostné opatrenia, t. j. vstup  len s rúškom alebo inou ochranou horných dýchacích ciest, povinná dezinfekcia rúk, dodržiavanie  bezpečného rozstupu a maximálneho počtu návštevníkov (usmernenie v jednotlivých  expozíciách). 
 
 
Zdroj: RO SSN
 
  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk