magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Sme s Ukrajinou,
@ Kultúra -> Divadlo      Feb 26 2022 - 10:58 GMT

Štátne divadlo Košice s veľkým znepokojením sleduje aktuálnu situáciu na Ukrajine. Nielen preto, že sme veľmi blízko ukrajinských hraníc, ale najmä preto, že ukrajinskí umelci sú už tri desiatky rokov súčasťou našej divadelnej rodiny. Balet ŠDKE práve absolventi ukrajinských umeleckých škôl pozdvihli na európsku úroveň, množstvo ukrajinských hudobníkov prináša na predstaveniach radosť divákov z orchestrálnej jamy, ale aj z javiska v zbore či sólistickom ansámbli Opery ŠDKE. V týchto ťažkých chvíľach môžeme s nimi len spolucítiť a prejavovať im všemožnú podporu pri strachu a obavách, ktoré prežívajú kvôli svojim najbližším, ktorí doteraz na Ukrajine žijú.
Veríme, že nad hrmotom zbraní a všetkým utrpením, ktoré každá vojna prináša, zvíťazí zdravý rozum a návrat k mieru nebude trvať dlho. Všetkých kolegov z Ukrajiny, rovnako ako ich rodiny, budeme všemožne v rámci našich možností podporovať. Sme pri nich a stále budeme. Nikto z nás si nezaslúži trápenie a strach, ktoré v týchto chvíľach prežívajú kvôli svojim príbuzným vo všetkých kútoch Ukrajiny. Sme s Ukrajinou, sme s ukrajinskými umelcami, sme s Vami.    

Svjatoslav Dohovič

Zdroj: RO SSN

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk