magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Chcete študovať v Rusku?

Mimoriadna ponuka štipendií Ruskej federácie
@ Aktuálne -> Školstvo      Mar 12 2004 - 15:06 GMT

(Slovenská akademická informačná agentúra – tlačová správa) - Ministerstvo vzdelávania Ruskej federácie ponúka v školskom roku 2004/2005 občanom Slovenskej republiky 3 miesta na celé vysokoškolské štúdium a 2 miesta na vedeckú prípravu (celé doktorandské štúdium) na vybraných vysokých školách v Ruskej federácii.

riadne vysokoškolské štúdium
Bakalárske štúdium 4. roky, bakalári sa môžu uchádzať o 2 ročné magisterské štúdium (konkurzom). Študijné odbory: medicína - 1 miesto, právo – 1 miesto, politológia – 1 miesto.
Na umelecké odbory sa nemožno uchádzať.
Podmienky: ukončené stredoškolské štúdium (maturita najviac pred 3 rokmi – neplatí pre vysokoškolských študentov), vek do 27 rokov, znalosť ruského jazyka (je potrebné potvrdenie), výborné študijné výsledky z hlavných predmetov.

doktorandské štúdium
Podmienky: ukončené vysokoškolské štúdium (na úrovni magistra), znalosť ruského jazyka (je potrebné potvrdenie), vek do 35 rokov, prax v odbore je vítaná.

Uchádzači o riadne vysokoškolské štúdium predkladajú v ruštine nasledujúce materiály: životopis, motiváciu, odporúčania od svojich učiteľov, výpis známok z indexu v prípade študentov prvých ročníkov vysokoškolského štúdia, v prípade maturantov kópie vysvedčení zo strednej školy (overené notárom), zdravotné potvrdenie.

Uchádzači o celé doktorandské štúdium predkladajú v ruštine životopis, motiváciu, výskumný zámer v rozsahu dvoch strán, výpis skúšok z indexu, kópiu maturitného vysvedčenia, kópiu diplomu, odporúčania od dvoch vysokoškolských profesorov, zoznam publikácii (ak sú).

Ruská prihláška a zoznam študijných odborov, o ktoré sa môžu slovenskí občania uchádzať, je k dispozícii v SAIA,n.o. Bratislava a jej regionálnych pracoviskách v Banskej Bystrici, Košiciach, Nitre, Prešove a Žiline.

Ponuka zahàňa odpustenie školného poplatku a štipendium vo výške, aké dostávajú ruskí občania (v decembri 2003 to bolo 400 rubľov pre študentov a 1000 rubľov pre doktorandov).

Uchádzač si hradí cestovné a potrebuje vlastné prostriedky na pokrytie celkových nákladov vo výške nie menej ako 100 USD mesačne.

Uzávierka prihlášok 18. marca 2004 v SAIA, Nám. Slobody 23, 812 20 Bratislava.

Spracovala: Oľga Šubeníková   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk