magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Muzikál HAIR zavíta do Košíc
@ Kultúra -> Oznamy      Mar 29 2004 - 08:59 GMT
Umelecká agentúra GreArt - tlačová správa -- Kultový muzikál Vlasy /HAIR/ ktorý si podmanil silou a úprimnosťou svojej výpovede milióny divákov na celom svete konečné dorazí aj do Košíc. Vďaka Agentúre GreArt a MČ Košice- Staré Mesto ho Hair Company Prague uvedie v rámci Dní mesta 5. mája o 20.00 hod. v SOU Dopravnom na Moldavskej ceste 2.

V koncertno-divadelnej verzii jedného z najúspešnejších a najslávnejších muzikálov všetkých čias, ktorý sa dočkal aj vynikajúcej filmovej verzie pod réžijnou taktovkou Miloša Formana sa predstaví desať interprétov účinkujúcich nedávno v tomto kultovom titule v divadle Pyramída na pražskom Výstavišti. Dušan Kollár, Ina Urbanová, Pavla Kapitánová, Petr Urbánek, Jaroslav Horníček, Richard Horký, Nora Halamová a ďalší sa postarajú o dokonalú 90 minútovú show, v ktorej sa divák prenesie do konc 60. rokov .

Toto dielo o láske a sile priateľstva napísali v roku 1966 autori textovej časti G. Ragni a J. Rado. Hudbu skomponoval G. Mac Dermont. Vlasy sa stali úprimnou výpoveďou jednej generácie , ktorá svetu otvorene a nahlas povedala že chce žiť v láske a mieri , pričom odmieta vojnu, násile a rasizmus v akejkoľvek podobe. Títo mladí ľudia dali namiesto zbraní prednosť kvetom, čo bolo v čase vietnamskej i studenej vojny viac než opovážlivé. Nehovoriac o tom , že vďaka karibskej kríze bol svet dokonca na pokraji jadrovej vojny.Aj preto generácii ktorá HAIR vytvorila vďačíme nielen za super muziku, poéziu, módu či filozofický názor, ale aj za skutočnosť, že prispeli k zmierneniu napätia medzi Východom a Západom. Ktovie koľko mladých ľudí nemuselo prísť zbytočne o to najcennejšie čo na svete máme – svoj život, keby mocní sveta viac načúvali hlasom svojich budúcich nástupcov.

Žiaľ podobná situácia sa vo svete pernementne opakuje, lebo stále sú vo svete sily, ktorým viac vyhovuje radikálnejšie, silové riešenie problémov sveta, pred pokojným, mierovým. A práve preto sú Vlasy pre svoju nadčasovosť stále aktuálne a určite ich treba vidieť, počuť, slovom prežiť na vlastnej koži.

Vstupenky na toto jedinečné dobové posolstvo z čias hippies si môžete zakúpiť priamo v Agentúre GreArt na Bielej 3 v Plzeňskej hospode , alebo v MIC ND Dargov a OD Tesco, ICMK Hlavná 59 alebo na www. ticketportal.sk .   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk