magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košickí poslanci schválili návrh vyradiť zo siete ďalšie tri ZŠ a štyri MŠ
@ Aktuálne -> Školstvo      Jun 25 2004 - 08:40 GMT
Košice 24. júna (TASR) - Návrh na vyradenie ďalších troch základných škôl zo siete Ministerstva školstva SR schválili dnes (štvrtok 24. júna) poslanci košického Mestského zastupiteľstva...

Ako informovala hovorkyňa Magistrátu mesta Košice Zuzana Bobriková, k 31. augustu zaniknú teda po ZŠ na Čordákovej ulici aj školy na ulici Park mládeže, Poľnej a Dneperskej. Ïalšie tri základné školy - na ulici Galaktickej, Krosnianskej 2 a v mestskej časti Myslava zrušili podmienečne - ak poklesne ich terajší počet žiakov. Z pôvodného návrhu ostáva v sieti Základná škola na Watsonovej ulici.

Poslanci schválili aj vyradenie zo siete štyroch materských škôl - Laborecká, Krosnianska 6, Žižkova a na Európskej triede.

Racionalizáciu siete košických základných a materských škôl začala košická samospráva ako zriaďovateľ hlavne kvôli demografickému vývoju, keď za posledných sedem rokov ubudlo v meste približne 4000 školopovinných detí a chýbajú peniaze na prevádzku škôl. Ako ďalej uviedla Bobriková, pedagogickí zamestnanci by sa prepúšťať nemali, čo však neplatí o nepedagogických pracovníkoch.

Definitívne rozhodne o vyradení škôl zo siete Ministerstvo školstva SR.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk