magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Navštívte Festival historického šermu Košice 2004 !

Súťaže o lístky na show rytierov, mušketierov i brušných tanečníc


@ Kultúra -> Podujatia      Sep 09 2004 - 12:41 GMT
Veľkolepú show určenú deťom i dospelým môžu zhliadnuť návštevníci Festivalu historického šermu Košice 2004. Už 25. septembra (sobota) od 13,00 sa bude nádvorie Rodošta hemžiť rytiermi, mušketiermi a dvornými dámami. Košice takto uvítajú to najlepšie, čo v danej oblasti na Slovensku existuje.

Medzi účinkujúcimi sa predstavia skupina historické šermu (SHŠ) Corvus Arma - Bratislava, SHŠ Žoldnieri – Bratislava, SHŠ Jago – Spišská Nová Ves, SHŠ Sarus – Prešov, skupina LOCUS – Lehota pod Vtáčnikom, SHŠ Diadém – Martin a organizátor festivalu Divadelná a šermiarska skupina Aramis z Košíc. Predvedú krátke divadelné scény a šermiarske súboje z gotiky, renesancie a baroka. Ako zbrane budú používané meče, kordy, dýky, muškety, pištole i delá, všetko verne a tak, ako sa používali v minulosti.

Zvláštny program čaká najmladších návštevníkov. Deti si budú môcť zasúťažiť v streľbe z kuše, luku, hode sekerkami i v chodení na chodúľoch.

Už na prvý pohľad určite zaujmú dravé vtáky, ktoré si so sebou prinesú sokoliari Bavon z Banskej Bystrice. V polhodinovom vystúpení predvedú ich výcvik a priblížia, na čo boli v minulosti využívané.

Pozornosť pánov dozaista upútajú brušné a orientálne tanečnice Fortis z Popradu a Duo Fatima z Prešova. Chýbať nebudú ani fúkači ohňa a fakír.

Na záver sľubovanej sedem hodinovej (!) show organizátori umiestnili efektnú ohňovú a bubenícku show.

Divadelná a šermiarska skupina Aramis, organizátor podujatia, sa zaoberá divadelnými jednoaktovkami a bojovým umením z obdobia gotiky a baroka. Vo svojom programe zvyčajne ponúka aj westernovú show.

Pokiaľ ešte nie ste rozhodnutí či navštívite toto podujatie, môžete sa najskôr prísť zadarmo pozrieť na krátke ukážky. Už v piatok 24. 9. o 17,00 prejde od OD Tesco centrom mesta historický sprievod, ktorý predvedie krátke ukážky bojového umenia na Dolnej bráne. Rovnako tomu bude aj v sobotu o 11,00.

Vstupné pre deti do 14 rokov je 40 Sk, vstupenka pre dospelého 70 Sk, rodinná vstupenka (dvaja dospelí + deti) stojí 150 Sk. Vstupenky si môžete zakúpiť v deň konania akcie od 12,00 pred vstupom do Rodošta (pri Miklušovej väznici).

Cassovia.sk je mediálnym partnerom Festivalu historického šermu Košice 2004. Organizátor, DaŠS Aramis, venovala do súťaže rodinných 10 vstupeniek. Tie môžete pri troche šťastia vyhrať aj vy.

Podmienky súťaže o vstupenky


POZOR - SڍAŽ UKONČENÁ - PRE VÝSLEDKY KLIKNITE TU
Čo treba urobiť:

Pošlite e-mail na adresu sivo@cassovia.sk. Do predmetu e-mailu napíšte ARAMIS. V e-maile uveďte svoje meno a kontakt na mobil.

Dňa 20. 9. 2004 desiatim výhercom oznámime výsledok telefonicky, zároveň podáme informáciu, kde si majú prísť po vstupenky. Mená výhercov budú uverejnené aj na internete.

Upozornenie:

Ak niekto do súťaže pošle dva a viac e-mailov z rovnakej adresy, bude zo súťaže vyradený. E-maily, ktoré budú obsahovať pripojené prílohy, budú vymazané a nedostanú sa do súťaže. (Viackrát sa nám cez súťaž pokúšal niekto zaslať vírusy.)

Domovské stránky DaŠS Aramis
  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk