magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Prvenstvo v Košickom zlatom poklade si vyspievala skupina So Fine z Humenného
@ Kultúra -> Koncerty      Oct 18 2004 - 08:30 GMT
Košice (TASR) - Skupina So Fine z Humenného vyhrala v poradí 20. ročník autorskej pesničkovej súťaže pôvodnej po slovensky spievanej populárnej hudby s celoslovenskou pôsobnosťou - Košický zlatý poklad. Okrem finančnej ceny sa môže skupina tešiť na nahrávanie v štúdiu Slovenského rozhlasu v Košiciach v hodnote 25 tisíc korún.

Na finálovom večeri odznelo v sobotu 16. októbra v košickom Jumbocentre dovedna 12 skladieb. Humenčania uspeli v súťaži po prvý raz, a to so skladbou autorskej dvojice Igor Lebloch - Branislav Karcaba Neviem, či smiem. Prevahu autorov a interpretov z východného Slovenska potvrdilo rozhodnutie poroty vedenej dirigentom orchestra Gustáv Brom Big Band Vladimírom Valovičom aj o udelení druhého a tretieho miesta. Druhá skončili skupina Odvaha z Trebišova so skladbou Život je zmena (autor hudby a textu Michal Šandor) a Ivan Bič z Košíc, ktorý interpretoval pieseň Snáď od Zoltána Tótha. Víťazi si vyspievali finančné odmeny.

Riaditeľ festivalu Juraj Hidvéghy bol s kvalitou súťaže spokojný. Finále predchádzal výber zo 153 prihlásených súťažiacich. Hosťami finálového večera boli víťazi predchádzajúceho ročníka – Tomáš Krak, speváčka Anna Babjaková a skupina No Name. Celý festivalový večer odvysielali v priamom prenose Rádio Regina a Rádio RockFM.

Festivalu ponúka priestor na prezentáciu a propagáciu mladých začínajúcich autorov a interpretov, ktorí produkujú pôvodnú, po slovensky spievanú populárnu hudbu. Vyhlasovateľom a organizátorom súťaže je košické štúdio Slovenského rozhlasu.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk