magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V košickom Štátnom divadle zhorela opona za 200 000 korún
@ Kultúra -> Divadlo      Oct 28 2004 - 08:37 GMT
Košice (TASR) - Na 200 000 korún odhadli predbežnú škodu z požiaru v košickom Štátnom divadle, pri ktorom počas večerného predstavenia 25. októbra zhorela opona.

Príčinou požiaru, ktorý lokalizovali hasiči divadla, bolo zle umiestnené osvetľovacie zariadenie, informovala včera Oľga Lukáčová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach.

Manažér divadla Jozef Horváth spresnil, že požiar vznikol počas vystúpenia maďarského baletného súboru v rámci Višegrádskych dní, pričom divadlo prenajalo organizátorom priestory na predstavenie. V hľadisku bolo približne 250 divákov, ktorí si v prvom momente mysleli, že horiaca opona je súčasťou svetelných efektov.

Opona sa rýchlo vznietila po tom, čo ju odhrnuli k výkonnému stojanovému reflektoru, informoval Horváth. Požiarnici divadla pohotovo zasiahli a stiahli železobetónovú protipožiarnu oponu, ktorá oddeľuje javisko od hľadiska. Diváci na krátky čas opustili hľadisko a po uhasení požiaru predstavenie pokračovalo.

Mieru zavinenia polícia vyšetruje. Horváth predpokladá, že konečná škoda môže byť oproti predbežnej až dvojnásobná.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk