magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Polícia stíha 39-ročnú košickú gynekologičku kvôli smrti rodičky
@ Aktuálne -> Medicína      Nov 24 2004 - 08:15 GMT
Košice (TASR) - V súvislosti s prípadom 30-ročnej Košičanky Silvie Krasnočkovej, ktorá zomrela vlani v decembri pri pôrode, začala polícia trestne stíhať 39-ročnú lekárku 1. gynekologicko-pôrodníckej kliniky košickej FNsP na Triede SNP.

Vyšetrovateľka ju obvinila z trestného činu ublíženia na zdraví z nedbanlivosti, uviedla pre TASR Oľga Lukáčová z KR PZ v Košiciach s tým, že vyšetrovanie pokračuje a nie je vylúčené ani obvinenie ďalších lekárov.

Obvinenie vzniesla polícia po približne ročnom vyšetrovaní trestného oznámenia rodiny. Podľa vyšetrovacieho spisu, v ktorom sa polícia opiera o súdno-znalecký posudok, rodičke neurčili správnu diagnózu a následne neposkytli náležitú lekársku starostlivosť. Zomrela s nenarodeným dieťaťom 19. decembra 2003 po tom, čo jej praskla stena maternice a vykrvácala do brušnej dutiny.

Prípadom sa zaoberala v marci odborná komisia Ministerstva zdravotníctva SR, ktorá konštatovala, že "napriek úmrtiu pacientky bol postup zdravotníckych pracovníkov lege artis a nedošlo k pochybeniu lekárov."

Rodička bola zdravotná sestra a pracovala v nemocnici, v ktorej zomrela.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk