magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Zahraniční umelci prišli na dirigentské kurzy do Štátnej filharmónie Košice
@ Kultúra -> Koncerty      Jan 11 2005 - 08:04 GMT
Košice (TASR) - Britský dirigent Kirk Trevor vedie medzinárodné dirigentské kurzy, ktorých sa v košickej Štátnej filharmónii (ŠFK) v prvej polovici januára zúčastňuje desiatka dirigentov z Japonska, USA, Švajčiarska, Nemecka a ďalších štátov.

Zahraniční umelci prišli do Košíc zdokonaliť sa v dirigovaní a získať osvedčenie, ktoré im pomôže dostať sa doma k profesionálnemu hudobnému telesu, čo nie je v západných štátoch jednoduché, uviedol pre TASR riaditeľ ŠFK Július Klein.

Majster Trevor, ktorý vedie podobné kurzy aj v iných krajinách, si nevybral košických filharmonikov náhodou. Už viac ráz ŠFK dirigoval a ocenil jej vysoké profesionálne kvality.

Frekventanti kurzov vystúpia 13. januára na záverečnom koncerte v košickej polyfunkčnej sále Starej radnice, kde uvedú diela Ludwiga van Beethovena, Sergeja Prokofieva, Edwarda Elgara a Antonína Dvoøáka. O najlepšom účastníkovi kurzov rozhodnú poslucháči priamo na koncerte.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk