magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Krajský školský úrad v Košiciach realizuje projekt Eurošanca pre učiteľov
@ Aktuálne -> Školstvo      Feb 03 2005 - 17:28 GMT
Košice 3. februára (TASR) - Vyše dva milióny korún získal Krajský školský úrad (KŠÚ) v Košiciach z Ministerstva školstva SR na svoj originálny projekt Eurošanca pre učiteľov, ktorého cieľom je využitie prostriedkov EÚ - Európskeho sociálneho fondu na celoživotné vzdelávanie pedagógov.

Prvou aktivitou projektu bol workshop Ako písať projekty pre EÚ, na ktorom dnes prvá skupina učiteľov prevzala certifikáty. Pripravili ho v spolupráci s košickou spoločnosťou pre ďalšie vzdelávanie Kredit. Podľa manažérky projektu a zástupkyne prednostky KŠÚ Daniely Jutkovej očakávajú, že sa do projektu zapojí v budúcom období čo najväčší počet škôl a učiteľov a "certifikovaných" projektových manažérov využijú vo svoj prospech.

Najbližšou aktivitou bude zriadenie počítačovej učebne na jednom z košických gymnázií. Budú tam organizovať kurzy pre učiteľov základných i stredných škôl, zamerané na počítačové zručnosti a prácu s internetom, čo prispeje k hľadaniu nových kontaktov a možností. KŠÚ pripravuje v rámci projektu aj vzdelávacie moduly na psycho-sociálny výcvik učiteľov, ktorý im pomôže lepšie zvládať záťažové situácie vo vyučovacom procese. Podľa prednostky KŠÚ Heleny Jeníkovej, ktorá bola spolu s tímom iniciátorkou a "hnacím motorom" projektu, môžu učitelia účasťou v ňom získať kredity, ktoré sa odrazia na ich platovom ohodnotení.

KŠÚ v Košiciach sa pri skvalitňovaní celoživotného vzdelávania učiteľov už uchádza na MŠ SR o podporu ďalšieho projektu, prostredníctvom ktorého budú môcť učitelia získať takzvaný európsky vodičský preukaz na počítač, platný v EÚ.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk