magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Jeden zo zabitých je nevinnou obeťou streľby v Košiciach
@ Aktuálne -> Rôzne      Apr 25 2005 - 02:16 GMT
Košice (TASR) - Nevinnou obeťou je vodič Volkswagenu Golf, ktorý zomrel v nemocnici po tom, čo ho zasiahla v sobotu večer 23. apríla jedna guľka pri streľbe v Košiciach. Podľa zdrojov TASR 29-ročný Košičan bol na mieste činu nešťastnou zhodou okolností. V jeho aute bola ešte zranená spolujazdkyňa a ďalší muž vyviazol bez ujmy na zdraví.

Druhá obeť streľby 30-ročný vodič Mercedesu Benz Jozef E. bol členom košického podsvetia a útok jedného alebo viacerých neznámych strelcov zrejme zo samopalov bol vedený proti nemu.

Prestrelka sa odohrala neďaleko budovy krajského úradu, pri bare Astra, kde strelci spustili paľbu na auto Jozefa E. Práve pri bare VW Golf parkoval.

Podobná streľba v Košiciach sa naposledy odohrala pred vyše piatimi rokmi. Odvtedy strety v košickom podsvetí mali len podobu podpálených áut. Zastrelený Jozef E. patril v čase boja o moc medzi "boržovcami" a ďalšími partiami ku skupine vedenej dnes už nebohým Karolom Kolárikom.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606