magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na vyšetrovanie vraždy Košičana Jozefa E. zriadila polícia špeciálnu linku
@ Aktuálne -> Rôzne      Apr 27 2005 - 02:15 GMT
Košice (TASR) - Polícia žiada verejnosť o pomoc a spoluprácu pri pátraní po páchateľoch vraždy Košičana Jozefa E., ku ktorej došlo 23. apríla na križovatke ulíc Watsonovej a Komenského. Jedným z opatrení na čo najrýchlejšie zadržanie páchateľov je zriadenie špeciálnej policajnej linky s telefónnym číslom 09619 54444, informovala krajská policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová.

Linku polícia zriadila výhradne na tento účel. Občanom, ktorí na ňu zavolajú a poskytnú informácie vedúce k objasneniu závažného trestného činu, zaručuje anonymitu a diskrétnosť. Informácie môžu občania podať aj na čísle 158 alebo na ktoromkoľvek policajnom útvare.

Polícia pátra po páchateľoch vraždy, pri ktorej v sobotu večer zastrelili v Košiciach 30-ročného Jozefa E. a náhodne smrteľne zasiahli 30-ročného Romana S. Obeť vraždy premávala o 21.25 hod. na osobnom motorovom vozidle Mercedes Benz striebornej farby v smere od Hlinkovej ulice k Watsonovej ulici v Košiciach. Na križovatke Watsonovej a Komenského ulice páchateľ z nezisteného vozidla na muža viackrát vystrelil z dvoch hromadne účinných strelných zbraní. Spôsobil mu mnohopočetné poranenia hrudníka, hlavy a iných častí tela, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol.

Pri streľbe na vozidlo zasiahli strely ďalší automobil zn. VW Golf modrej farby, odstavený na Urbánkovej ulici. Sedeli v ňom majiteľ Roman S., Anna R. a Patrik B. z Košíc. Strela zranila majiteľa auta do hlavy, po prevoze do nemocnice zraneniu podľahol. Anna R. má zranené obe predkolenia s časom liečenia približne mesiac.

Na mieste činu zaistila polícia najmenej 54 nábojníc kalibru 7,62 mm vzor 43 a kalibru 7,62 mm vzor Tokarev i zásobník s presne nezisteným počtom nábojov do samopalu. V mercedese zaistili krátku guľovú zbraň zn. Glock 19 so zásobníkom a 10 nábojmi.

Vyšetrovateľ ÚJaKP KR PZ Košice začal trestné stíhanie vo veci pre trestné činy vraždy, nedovoleného ozbrojovania, ublíženia na zdraví, výtržníctva a poškodzovania cudzej veci.

V súvislosti s prípadom vyhlásili na území Košíc preventívno - bezpečnostné opatrenia zamerané na pátranie po osobách podozrivých z tejto trestnej činnosti. Polícia pátra aj po doposiaľ nestotožnenom osobnom aute použitom pri čine, ako aj po zbraniach a strelive.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606