magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V rukách polície sú už obaja páchatelia obvinení z vraždy Jozefa Estóka
@ Aktuálne -> Rôzne      May 04 2005 - 06:48 GMT
Košice 4. mája (TASR) - V rukách polície sú už obidvaja páchatelia obvinení z vraždy košického podnikateľa Jozefa Estóka. Po Róbertovi N. kriminalisti v utorok podvečer zadržali aj Jozefa L., po ktorom bolo vyhlásené celoštátne pátranie.

Jozefa L. zaistili hliadky Pohotovostnej motorizovanej jednotky v košickej mestskej časti Ťahanovce. Obvinený sa pohyboval v blízkosti svojho bydliska. Nekládol väčší odpor a skončil v policajnej cele, informovala dnes košická krajská policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová. O prípadnej vyšetrovacej väzbe obvineného rozhodne sudca.

Polícia obvinila Jozefa L. z Estókovej vraždy spolu s 28-ročným Košičanom Róbertom N., ktorý je vo vyšetrovacej väzbe od soboty. Obaja boli súčasťou zločineckej skupiny, ktorú sa polícii podarilo v týchto dňoch rozložiť. Piatich členov, vrátane údajnej hlavy mafiánskeho gangu Róberta O., už polícia zadržala.

V utorok prehľadali policajní potápači a hasiči v rojniciach s použitím detektora kovu dno rieky Hornád pri obci Ťahanovce, kde mohli obvinení odhodiť zbrane, použité pri vražde Estóka. Žiadny dôkazový materiál sa však v silnom príde rieky nájsť nepodarilo.

Jozefa Estóka zavraždili 23. apríla večer v jeho mercedese na križovatke v Košiciach strelami zo samopalu. Pri streľbe prišiel o život aj náhodný svedok Roman Straka.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606