magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Nový prezident U.S.Steel Košice D.Lohr neočakáva závažné zmeny v manažmente
@ Aktuálne -> Rôzne      May 11 2005 - 13:14 GMT
Košice 11. mája (TASR) - Nový nastupujúci prezident U.S. Steel Košice David Lohr, ktorý strieda vo vrcholovej pozícii Christophera Navettu, neočakáva zásadne zmeny v manažmente ani v ekonomickej stratégii podniku.

"Fabrika je vo veľmi dobrom stave a ja bude len pokračovať v práci predchodcov Johna Goodisha a Christophera Navettu, čo znamená ďalej zlepšovať v náročnom konkurenčnom prostredí globálneho oceliarenského trhu rozhodujúce parametre - bezpečnosť práce, výrobné náklady a kvalitu" - uviedol dnes Lohr na úvodnom stretnutí s novinármi. Dodal, že jeho úlohou v spolupráci s tímom v centrále v Pittsburghu bude, aby sa to najlepšie z praktík U.S. Steel využívalo v Košiciach a opačne.

Odchádzajúci prezident Navetta, ktorý sa vracia do ústredia U.S. Steel, informoval, že od príchodu na Slovensko investovala firma v Košiciach 440 miliónov USD, v prepočte 13,3 miliardy SKK, a v tomto roku to bude ďalších 150 miliónov USD. Pri plnení pôvodného záväzku z roku 2000 investovať za 10 rokov 700 miliónov USD získala časový predstih 1,5 roka, zdôraznil Navetta. Najviac investícií smerovalo do ochrany životného prostredia a nových prevádzok s vyššou pridanou hodnotou.

Svoje 2,5-ročné pôsobenie v Košiciach označil Navetta ako veľmi úspešné a za jediný otvorený problém, ktorý necháva nástupcovi, považuje kvóty CO2. Spoločnosť U.S. Steel Košice podala v súvislosti s kvótami CO2 žalobu na medzinárodný súd. Navetta spresnil, že požadujú v nej anulovať rozhodnutie, ktoré znížilo slovenský alokačný plán na CO2 a v zmysle memoranda so slovenskou vládou budú trvať na vyrovnaní strát, ak zmluvný parter nedokáže splniť záväzky.

Informoval, že U.S. Steel zamestnáva v Košiciach v súčasnosti v hutníckej výrobe 14 500 pracovníkov, z čoho je 3 500 administratívnych. Rozdiely medzi nimi sa však postupne stierajú. Od príchodu amerického investora klesol počet pracovníkov vo fabrike o 1 200, pričom išlo najmä o ľudí, ktorí odišli do dôchodku. Mzdy sa zvýšili za 4 roky približne o 40 %, dodal Navetta.

(1 USD = 30,210 SKK)   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606