magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Centrum ekonomického rozvoja U.S.Steel pomohlo 14 investorom prísť na Slovensko
@ Aktuálne -> Rôzne      May 11 2005 - 13:15 GMT
Košice 11. mája (TASR) - Spolu 14 investorov prišlo za posledné štyri roky na východné Slovensko vďaka aktivitám, podpore a servisu Centra ekonomického rozvoja (EDC) U.S. Steel Košice. Investori vložili do svojich projektov približne 100 miliónov USD, čo je v prepočte asi 3,021 miliardy SKK, a vytvorili 2 500 pracovných miest. Informoval o tom dnes v Košiciach viceprezident U.S. Steel pre strategické implementácie Anton Jura.

Centrum, ktoré vzniklo po príchode amerického investora do košických železiarní, malo pôvodne pracovať len dva roky, ale vzhľadom na potreby ekonomicky zaostalého regiónu vedenie U.S. Steel jeho pôsobenie predĺžilo. Najnovšie absolvovali manažéri ekonomickú cestu do Severnej Ameriky - USA a Kanady, kde podľa generálneho manažéra pre regionálny rozvoj Juraja Augustína viaceré firmy prejavili vážny záujem investovať na východnom Slovensku.

Z doteraz etablovaných investorov je to napríklad austrálska spoločnosť How Leather a belgická Jonckheere, ktoré otvorili prevádzky v Košiciach, i dánska spoločnosť Glunz and Jensen, pôsobiaca v Prešove.

Podľa Juru sa vytvárajú dobré predpoklady na príchod investorov aj presunom kompetencií, vrátane spravovania daní, na samosprávne kraje.

(1 USD = 30,210 SKK)   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606