magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Františka Olejníka uviedli do funkcie dekana Leteckej fakulty košickej TU
@ Aktuálne -> Školstvo      May 16 2005 - 20:23 GMT
Košice 16. mája (TASR) - Prvým dekanom Leteckej fakulty (LF) košickej Technickej univerzity (TU) sa stal František Olejník. Do funkcie ho dnes na inauguračnej slávnosti uviedol rektor TU Juraj Sinay.

V poradí už deviata fakulta TU vznikla na základe rozhodnutia Akademického senátu TU z decembra 2004 s účinnosťou od 1. februára tohto roku. Pôsobí v areáli bývalej Vojenskej leteckej akadémie (VLA) generála Milana Rastislava Štefánika.

V desiatich akreditovaných odboroch má prvých 550 poslucháčov. Do 1. ročníka akademického roka 2005 - 2006 prijmú 240 denných a približne 160 diaľkových študentov. Absolventi sa uplatnia nielen v letectve, ale vďaka širokej palete moderných študijných odborov aj v kozmickom výskume, výskume nových materiálov a podobne.

Založením LF sa po zániku VLA podarilo zachovať vyše 30-ročnú tradíciu leteckého vzdelávania v Košiciach. Svojím profilom doplní portfólio technických odborov TU od klasických baníckych, stavebných a hutníckych až po vysoké hi-tech technológie.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk