magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Možnosti a poslanie Siete proti chudobe prezentovali MVO v Košiciach
@ Aktuálne -> Rôzne      May 19 2005 - 13:44 GMT
Košice 19. mája (TASR) - Možnosti a poslanie Siete proti chudobe prezentovali dnes na podujatí, ktoré pre mimovládne organizácie (MVO) pripravila v Košiciach krajská organizácia Únie žien Slovenska (ÚŽS).

Cieľom je, aby každá organizácia posilňovala aktivity, ktorými sa o znižovanie chudoby v regióne môže pričiniť, podávaním projektov a vytváraním partnerstiev, uviedla predsedníčka organizácie Mária Huštátyová.

Slovenská Sieť proti chudobe, ktorú založili MVO vlani v novembri, je budúcim členom celoeurópskej siete, fungujúcej od začiatku 90. rokov minulého storočia. Podľa sociologičky Zuzany Kusej zo SAV na Slovensku bol jej vznik vysoko aktuálny, pretože podľa dostupných štatistických údajov máme najvyšší podiel chudobného obyvateľstva v Európe. Pripomenula, že úlohou podobných prezentácií je udržiavať tému v celonárodnej diskusii a pripomínať, že ako EÚ, tak aj slovenská vláda si dali pri znižovaní chudoby vážne záväzky, ale pri ich plnení váhajú. Slovenská vláda napriek prijatému akčnému plánu sociálnej inklúzie ide dokonca opačným smerom, keďže redukuje sociálne dávky v situácii, keď je nedostatok pracovných miest, poznamenala Kusá.

MVO v Košickom kraji sa usilujú o konkrétne projekty pri znižovaní chudoby. ÚŽS pripravuje napríklad projekt nadstavbového štúdia pre nezamestnané ženy nad 45 rokov s možnosťou e-learningu, aby bolo dostupné aj pre vidiecke ženy, dodala Huštátyová.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606