magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

ÚS pridelil sudcom spravodajcom návrhy spochybnených zdravotníckych zákonov
@ Aktuálne -> Rôzne      May 26 2005 - 15:48 GMT
Košice 26. mája (TASR) - Plénum Ústavného súdu SR na svojom dnešnom neverejnom zasadnutí pridelilo sudcom spravodajcom poslanecké návrhy na posúdenie súladu štyroch zdravotníckych zákonov.

Podľa poradcu ÚS pre styk s médiami Štefana Németha, štyri samostatné návrhy spochybňujúce vlani prijaté zákony z dielne ministra zdravotníctva Rudolfa Zajaca, boli pridelené štyrom ústavným sudcom. Pod návrhy sa podpísali poslanci Smeru a Slobodného fóra.

Rovnako bol dnes pridelený aj návrh prezidenta SR týkajúci sa "čerstvého" zákona č. 36/2005 Z. z. o rodine. Prezidentov návrh na vyslovenie nesúladu s ústavou, Listinou základných práv a slobôd i Európskeho dohovoru o ľudských právach sa týka tej časti zákona, ktorá umožňuje bez súdneho rozhodnutia zobrať dieťa z rodiny a zveriť ho inej. Podľa napadnutého zákona na to stačí, hoci dočasne, rozhodnutie orgánu starostlivosti o dieťa. "Podľa môjho názoru to nie je v súlade s ústavou. Preklenúť to teda môže iba rozhodnutie Ústavného súdu," zdôvodnil podanie návrhu prezident.

Plénum dnes pridelilo aj návrh generálneho prokurátora, ktorý spochybnil ústavnosť niektorých ustanovení zákona č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606