magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Ekonomickí ministri sa nedohodli, aký podiel v TEKO sa bude privatizovať
@ Aktuálne -> Rôzne      Jun 21 2005 - 01:41 GMT
Bratislava (TASR) - Porada ekonomických ministrov (PEM) vlády SR na včerajšom zasadnutí neodporučila vládnemu kabinetu schváliť návrh Fondu národného majetku (FNM) SR, aby sa v rámci privatizácie ponúklo strategickému investorovi 67 % akcií Teplárne Košice (TEKO).

Ako po skončení zasadnutia PEM informoval minister financií Ivan Mikloš, ekonomickí ministri sa dohodli, že o podiele v TEKO, ktorý štát ponúkne v tendri, budú ešte rokovať. "Na Koaličnej rade bola v minulosti dosiahnutá dohoda o rozdelení 51 % akcií do tendra strategickému investorovi a 49 % obciam a mestám. Takže, ešte sa k tomu vrátime na politickej úrovni, a potom podľa tej dohody bude materiál schválený vo vláde," povedal Mikloš.

Procesom privatizácie majú okrem TEKO prejsť aj ďalšie teplárne, v ktorých je jediným vlastníkom štát, a to v Bratislave, Martine, Žiline, Zvolene a Trnave. FNM na rozdiel od koaličných strán navrhuje, aby na samosprávu bolo bezodplatne prevedených iba 33 % akcií teplárenských spoločností, a nie až 49 %.

Ekonomickí ministri tiež prerokovali a s pripomienkami odporučili vláde schváliť akčné plány v rámci Stratégie konkurencieschopnosti Slovenska do roku 2010. "Tie akčné plány, ktoré sa týkajú podnikateľského prostredia, budú ešte raz prerokované aj s rezortom hospodárstva," vysvetlil Mikloš.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606