magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Košiciach založili virtuálnu pôdohospodársku univerzitu
@ Aktuálne -> Školstvo      Jun 28 2005 - 05:48 GMT
Košice (TASR) - Memorandum o vytvorení Slovenskej virtuálnej pôdohospodárskej univerzity (SVPU) podpísali včera v Košiciach rektori košickej Univerzity veterinárskeho lekárstva (UVL), Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre a Technickej univerzity vo Zvolene (TUZVO).

"Zmyslom vytvorenia SVPU je priblížiť sa súčasným podmienkam, ktoré nastoľujú veľké plány a ktoré nie je možné uskutočniť jednou malou univerzitou. Keďže naše tri univerzity spája pôda, myslíme si, že spolu dosiahneme viac - v Európe i na Slovensku," uviedol po podpise rektor UVL Rudolf Cabadaj.

Spolu s rektorom SPU Imrichom Okenkom a rektorom TUZVO Jánom Tučekom sa zhodli na tom, že vytvorenie prvej virtuálnej univerzity na Slovensku prispeje k skvalitňovaniu všetkých stupňov vzdelávania, lepšiemu využívaniu fondov EÚ, vzájomnej mobilite študentov i pedagógov, tvorbe nových študijných programov, spolupráce so zahraničím a podobne.

Vo vzdelávacej inštitúcii sa spojí virtuálne 11 fakúlt, takmer 1000 vysokoškolských učiteľov a približne 15 000 študentov. SVPU bude mať svoj štatút, orgány a vedenie, pričom sa ráta s tým, že jej prezidentom alebo rektorom by mohla byť významná osobnosť z pôdohospodárskej vedy a výskumu.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk