magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Košiciach využívajú pri opravách partnerstvo verejného a súkromného sektora
@ Aktuálne -> Rôzne      Jul 20 2005 - 06:53 GMT
Košice 20. júla (TASR) - Partnerstvo súkromného a verejného sektora (Public Private Partnership) pri letnej oprave miestnych komunikácií uplatnilo po prvý raz mesto Košice.

Cestné stavby, a. s., Košice a Inžinierske stavby, a. s., Košice získali viacmiliónové zákazky formou verejného obstarávania, pričom podmienkou výberu popri optimálnej cenovej ponuke bolo, že mesto neposkytne na práce preddavok či zálohu a financovanie prác zabezpečí stavebná firma. Mesto bude opravu splácať 10 rokov v mesačných splátkach, informovala dnes hovorkyňa Magistrátu mesta Košice Zuzana Bobriková.

V 25. týždni už začali práce na Južnej triede s predpokladaným ukončením v 30. týždni. Finančný náklad je 25,8 milióna Sk a realizátorom prác sú Cestné stavby. Od 26. týždňa sa rozbehli aj práce na košickej Národnej triede. Inžinierske stavby by ich mali ukončiť v 34. týždni, pričom predpokladané náklady dosahujú 27,9 milióna Sk.

Podľa hovorkyne vo verejnej obchodnej súťaži vybrali aj dodávateľov na ďalšie tri stavby, ktoré sa začnú realizovať v nasledujúcich týždňoch. Cestné stavby získali zákazku na Toryskej a Ipeľskej ulici spolu za 45,5 milióna Sk a Inžinierske stavby na Rastislavovej ulici za 34,9 milióna Sk.

Práce sa týkajú stavebných úprav miestnych komunikácií, opráv živičného krytu vozoviek, výškovej úpravy obrubníkov, uličných vpustov a poklopov, opráv chodníkov s vybudovaním bezbariérových priechodov, doplnenia zábradlí, náterov, nového dopravného značenia a podobne, informovala Bobriková.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606