magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Budovu ObÚ v Košiciach zachvátil požiar, nikto nebol zranený
@ Aktuálne -> Rôzne      Aug 02 2005 - 16:03 GMT
Košice 2. augusta (TASR) - Na tristo až štyristo tisíc korún odhadli predbežné škody z požiaru, ktorý vypukol dnes predpoludním na 5. pochodí budov Obvodného úradu (ObÚ) na Hroncovej ulici v Košiciach.

Približne 160 ľudí na viac ako hodinu z objektu evakuovali a nikto sa pri požiari nezranil. Rýchlym zásahom sa ho podarilo v krátkom čase lokalizovať - hasiči zo stanice OR HaZZ Košice - mesto mali oheň pod kontrolou za 18 minút.

V budove sídli aj Obvodný úrad Košice - okolie a ďalšie dva špecializované úrady štátnej správy. Mimoriadna udalosť paralyzovala ich činnosť - požiar vyradil z prevádzky počítačovú sieť, zničil výpočtovú techniku a zariadenie v dvoch kanceláriách, poschodie je zadymené a po zásahu hasičov zamokrené.

Podľa veliteľa zásahu Ladislava Draguna ich zavolali k požiaru dosť neskoro, napriek tomu sa podarilo zachrániť hodnoty za desiatky miliónov korún. Epicentrum požiaru bolo v kancelárii, v ktorej sa v inkriminovanom čase nikto nezdržiaval, preto Dragun nevylučuje, že vznikol zo skratu v elektroinštalácii alebo vo výpočtovej technike. Bezprostrednú príčinu však určí až požiarny expert a policajný vyšetrovateľ.

Keď sa zamestnankyňa ObÚ vrátila z porady a otvorila dvere kancelárie, ošľahli ju plamene, preto vybehla von a kričala, že je požiar. Privolaní hasiči už len zrážali plamene, zachraňovali ľudí z kancelárií a cez okná odvádzali splodiny.

Podľa vedúceho odboru odvetvových činností ObÚ Košice Juraja Kokošku činnosť úradu obnovia, až keď sa podarí sfunkčniť počítačovú sieť a obnoviť zničené kancelárie a zariadenie. Čas si netrúfal odhadnúť. Fajčenie ako príčinu požiaru vylučuje, pretože v celej budove je fajčiť zakázané.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606