magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Vyšetrovateľ obvinil dvoch Košičanov, ktorí pestovali a predávali marihuanu
@ Aktuálne -> Rôzne      Sep 12 2005 - 09:48 GMT
Košice 12. septembra (TASR) - Pre marihuanu skončili počas víkendu v cele policajného zaistenia dvaja Košičania. Policajný vyšetrovateľ ich obvinil z trestných činov nedovolenej výroby a držby omamnej látky, psychotropnej látky, jedu a prekurzora a obchodovania s nimi a podal návrh na ich vzatie do vyšetrovacej väzby.

Rastlinu - konope siate, vysadil 19-ročný Ján Č. v apríli na záhrade v mieste svojho bydliska. Rastliny zozbieral, vysušil na povale rodinného domu a potom ich rozdrvené odpredával náhodným osobám. Pri prehliadke dobrovoľne vydal dva kusy sušených rastlín a sklenenú štvorlitrovú fľašu v ktorej uchovával sušinu. Prítomnosť drogy THC potvrdil narkotest.

Podobne na záhrade v mieste bydliska pestoval konope siate aj 30-ročný Ondrej B. a vysušené ho predával náhodným osobám. Počas prehliadky sa však u neho okrem troch kusov vysušeného konope našli aj veci pochádzajúce z trestnej činnosti a 43 kusov streliva rôzneho kalibru a značky. Vyšetrovateľ mu preto pridal aj obvinenie z trestného činu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Zaistené rastliny a sušina od oboch "pestovateľov" podrobia expertíznemu skúmaniu. TASR o tom informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606