magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Košiciach sa uskutoční 11. Medzinárodný jazzový festival
@ Kultúra -> Koncerty      Sep 21 2005 - 18:26 GMT
Košice 21. septembra (TASR) - V poradí už 11. medzinárodný jazzový festival sa uskutoční koncom septembra v Košiciach.. Organizátori ho už tradične pripravili ako hudobný maratón dobrej hudby, ktorý predchádza známemu košickému Medzinárodnému maratónu mieru.

Festival sa začne vo štvrtok 29. septembra o 19. hodine vo vynovených priestoroch Agentúry GeS na ulici Laca Novomeského. Ako dnes informoval novinárov hlavný organizátor Gejza Szabados, rekonštruované komorné prostredie GeS klubu nestratilo nič na vynikajúcej akustike a navyše získalo klimatizáciu. Trojdňový festival sa skončí v sobotu 1. októbra.

V prvý deň sa predstaví rakúske trio Heinza von Hermanna a najlepšia česká rómska funky kapela Gulo čar. Získala cenu Anděl v kategórii World Music a Akropolis Live Music Awards za najlepší živý výkon českej kapely. Spieva v rómčine, jej texty vychádza z tradičnej rómskej poetiky pričom mieša jazzové a rómske harmónie do funky hudby.

V piatok vystúpi Quintet Tariška Šramek, zostavený z mladých slovenských a slovinských muzikantov. Zahraničnými hosťami bude maďarský sólový interprét Charlie a americká kapela Waking Vision. Pôvodná trojica hudobníkov sa stretla počas štúdií v Bostone a po úspechu na bostonskej scéne svojím špecifickým naturálnym zvukom absolvovala koncertné turné aj po Slovensku. V súčasnosti žijú v New Yorku, kde s nimi hrá popredný slovenský bubeník Martin Valihora.

V sobotu sa ako prvá predstaví slovenská jazzová formácia Milo Suchomel Quartet, ktorú tvoria najvýraznejší jazzoví hudobníci mladej generácie. Ako ich hosť vystúpi trubkár Juraj Bartoš. Po nich taliansky gitarista s výbornou technikou Ruggero Robin, sprevádzaný v triu ďalšími skúsenými umelcami medzinárodnej jazzovej scény. V záverečnom programe sa predstaví už tradičný podporovateľ košického festivalu známy džezmen Peter Lipa.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk