magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Svetový deň srdca si pripomenuli v Košiciach športom a zábavou
@ Aktuálne -> Rôzne      Sep 25 2005 - 12:21 GMT
Košice 25. septembra (TASR) - Poslednú septembrovú nedeľu označila Svetová federácia srdca za deň osobitne venovaný tomuto orgánu ľudského tela. Dnešný Svetový deň srdca si pripomenuli okrem iných miest aj v Košiciach, kde sa popoludní začal Beh o srdce.

Podujatie pripravila Flora pre všetkých, ktorí myslia na vlastné zdravie a záleží im na prevencii kardiovaskulárnych ochorení. Má zvýšiť povedomie verejnosti ako predchádzať srdcovo-cievnym ochoreniam, ktoré sú najčastejšou príčinou úmrtí. To si ľudia často neuvedomujú, no podľa organizátorov "skôr nechcú pripustiť, čo je o to smutnejšie, že chorobám srdca a náhlym cievnym príhodám možno predchádzať".

Súčasťou prevencie je pohyb na čerstvom vzduchu, správna telesná hmotnosť, pravidelné meranie krvného tlaku a cholesterolu, prostredie bez tabaku a tiež zdravá, vyvážená strava.

Okrem behu na krátku trať pre celé rodiny pripravili organizátori zábavné hry pre deti a Floraporadňu, kde si záujemcovia mohli dať zmerať cholesterol, krvný tlak a telesný tuk, či poradiť sa o zásadách zdravej výživy.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606