magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Košiciach sa začal 11. medzinárodný džezový festival
@ Kultúra -> Koncerty      Sep 29 2005 - 19:41 GMT
Košice 29. septembra (TASR) - Vystúpením svetoznámeho rakúskeho tria Heinza von Hermanna, českej rómskej funky kapely Gulo čar a slovensko-slovinského zoskupenia Pacora sa začal v Košickom GeS klube 11. ročník medzinárodného džezového festivalu.

Za tri dni sa predstavia popredné naše a zahraničné džezové formácie. "Zmena je len malá. Za posledné tri roky sme veľa spolupracovali s holandskými kapelami. Tým, že nám teraz pomohlo Ministerstvo kultúry SR, povedali sme si, že pozveme viac slovenských kapiel, čo sa nám podarilo splniť," uviedol k programu hlavný organizátor Gejza Szabados. Znamená to, že každý deň budú hrať tri telesá a z toho vždy jedno slovenské.

V piatok vystúpi Quintet Tariška Šramek zostavený zo slovenských a slovinských muzikantov. Zahraničným hosťom bude maďarský sólový interpret Charlie a americká kapela Waking Vision. Pôvodná trojica hudobníkov sa stretla počas štúdií v Bostone a po úspechu na bostonskej scéne svojím špecifickým naturálnym zvukom absolvovala koncertné turné aj po Slovensku. V súčasnosti žijú v New Yorku, kde s nimi hrá popredný slovenský bubeník Martin Valihora.

V sobotu sa ako prvá predstaví slovenská džezová formácia Milo Suchomel Quartet, ktorú tvoria najvýraznejší džezoví hudobníci mladej generácie. Ako ich hosť vystúpi trubkár Juraj Bartoš. Po nich taliansky gitarista s výbornou technikou Ruggero Robin, sprevádzaný v triu ďalšími skúsenými umelcami medzinárodnej jazzovej scény. V záverečnom programe sa predstaví už tradičný podporovateľ košického festivalu známy džezmen Peter Lipa.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk